Slovakya Üniversite EğitimiSlovakya Üniversite Eğitimi

Žilina ÜniversitesiŽilina Üniversitesi

Tarih

Žilina Üniversitesi 1 Ekim 1953'te Prag'daki Çek Teknoloji Kolejinden Demiryolları kolejinin ayrılmasıyla kuruldu. 5 fakültesi vardı: Ulaşım, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve Askeri Fakülte.

1959'da Demiryolları Kolejinin adı Ulaşım Koleji olarak değiştirildi ve 6 Ekim 1960'ta Žilina'ya taşındı. Ulaşım İşletme ve Ekonomisi, Makine ve Elektrik Mühendisliği ve Askeri Fakülte'den oluşuyordu.

1978/1979 akademik yılında Ulaşım İşletme ve Ekonomisi Fakültesi, Ulaşım ve İletişim İşletme ve Ekonomisi Fakültesi oldu ve 1980'de Ulaşım ve İletişim Koleji adını aldı. 1989'dan bu yana üniversite büyümekte ve gelişmektedir.

Eğitim

  • Ulaşım ve İletişim İşletme ve Ekonomisi Fakültesi
  • Makine Mühendisliği Fakültesi
  • Elektrik Mühendisliği Fakültesi
  • İnşaat Mühendisliği Fakültesi
  • İdari Bilimler ve Bilişim Fakültesi
  • Fen Fakültesi
  • Özel Mühendislik Fakültesi

Sosyal Yaşam

Üniversitenin kampusunda konaklama imkanları vardır. Konaklama imkanları tam gün okula devam eden öğrencileri, doktora öğrencileri, yaşam boyu öğrenme programındaki öğrenciler,  yabancı öğrenciler ve aynı zamanda üniversite çalışanlarını kapsamaktadır.

4 319 kapasiteli iki ve üç yataklı odalarda konaklama yapılabilir. Televizyon, sinema, büfeler, kafeler, voleybol sahaları, futbol sahaları, basketbol sahaları, tenis kortları ve spor salonları vardır. Arabalar kampusa park edilebilir. Gerektiğinde öğrenciler kampuste doktora veya diş hekimine görünebilirler.

Öğrenciler boş zamanlarında çeşitli etkinliklere katılabilirler: AIESEC in Žilina, IAESTE LC Žilina, Country Beta Dans Kulübü, Gama Tiyatro ve Film Kulübü, Stavbár Folklor Grubu, Gaudeamus and Omnia Koroları, the Gama Fotoğraf Kulübü, a HiFi Kulübü, Slávia ŽU Spor Kulübü, Žilina Üniversitesi Yat Kulübü, the Internet Kulübü, Railways Arkadaşları Kulübü, RAPEŠ Öğrenci Yayın Stüdyosu, Yurt Öğrenci Konseyi, ŽU Akademik Senatosu Öğrenci Odası, Yüksek Öğrenim Öğrenci Konseyi,

 

MALTA DİL OKULLARI.

EC DİL OKULU     CLUBCLASS LINGUATIME   NSTS   LINK SCHOOL   CHAMBER COLLEGE