Bulgaristan Üniversite EğitimiBulgaristan Üniversite Eğitimi

Varna Deniz AkademisiVarna Deniz Akademisi

 

Varna Deniz Harp Akademisi 9 Ocak 1881 tarihinde Bulgaristan'ın ilk teknik okulu olarak Deniz Makinesi Okulu adıyla kurulmuştur. Kuruluş yıllarında sadece deniz motor kuvvetleri, ticaret gemileri, atölye ve bitki bilim alanlarında eğitim ve öğretim verilmekteydi.

 

1904 yılından itibaren sadece deniz kuvvetlerine yönelik teknik personel yetiştirmeye yönelik eğitim verilmeye başlanmıştır. 1960 yılında Uluslar arası Denizcilik Örgütü'ne (IMO) kabul edilerek, Uluslar arası Denizcilik Eğitim Üyesi olmuştur.

 

 O tarihten bu yana Varna Deniz Harp Akademisi tüm dünyada tanınan ve denkliği kabul edilen bir yüksek öğrenim kurulu olmuştur. Yabancı öğrenci kabulüne 1993 yılında başlamış olup ilk mezunlar donanım ve ticaret filoları üzerine verilmiştir.

 

Kampus bünyesinde birçok eğitim ve sosyal tesisleri mevcut olmakla beraber, Balkanların en büyük "Planetaryumu (Gök Bilim Evi) bulunmaktadır. Bu tesislerde disiplinli bir eğitim ve öğretimden geçen öğrencilerin skorları özel değerlendirme yöntemleri ile hesaplanarak tüm dünya limanlarında saygı duyulan birer denizci olmaları amaçlanmaktadır.

 

Varna Denizcilik Üniversitesi'nde eğitim hem savunma hem de ticaret filoları için entegre edilmiş olup, mezun olan öğrenciler ister donanmada isterlerse ticaret gemilerinde rahatlıkla görev alabilmektedirler. Yaz kamplarını kapsayan eğitim ve öğretim esnasında, Bulgar donanma gemileri ile dış ticaret gemilerinin hemen hepsi kullanılmaktadır. Bununla birlikte mevcut sekiz laboratuar ile üç binden fazla sanal simülasyonlarla da öğrencilere eğitim verilmektedir.

 

Varna Denizcilik Üniversitesi'ne katılan her öğrenci öncelikle yüzme ve tekne direksiyon (dümen) ile yelkenli kullanma eğitiminden geçerler. Daha sonraki yıllarda diğer kapsamlı eğitimlere geçerler. Ayrıca öğrencilerin büyük bir kısmı uluslararası tekne, yelkenli ve yüzme yarışmalarına katılmaktadırlar.

 

Uluslararası Denizcilik Örgütü'ne (IMO) tam üye olmasından dolayı Varna Denizcilik Üniversitesi mezunu öğrencileri tüm dünya üniversiteleri ve ülkeleri tarafından tam denklik verilerek tanınmakta olup gerek ticaret, gerekse donanma gemilerinde alanlarına göre görev alabilirler.

 

 
Bölümler ;
 

1.Gemi Kaptanlığı ( İngilizce )

2.Gemi Makine ve Mekanizmaları ( İngilizce )

 

3. Gemi Tesisatçılığı ( İngilizce )

 

4. Gemi Radyoelektroniği ( İngilizce )

 

5. Gemi Teknolojisi ( İngilizce )

 

6.Nehir Gemiciliği ( İngilizce )

 

7. Okyanus Mühendisliği ( İngilizce )

 

8. Su Taşımacılığı Bölümü ( İngilizce )

 

9.Filo Taşımacılığı ( İngilizce )

 

 

 

Hazırlık: 3000 €     -     Lisans : 3000

MALTA DİL OKULLARI.

EC DİL OKULU     CLUBCLASS LINGUATIME   NSTS   LINK SCHOOL   CHAMBER COLLEGE