İtalya Üniversite Eğitimiİtalya Üniversite Eğitimi

Universita degli Studi di Naples Federico II Universita degli Studi di Naples Federico II

 Napoli Federico II Üniversitesi 1224 yılında Sicilya Kralı ve Kutsal Roma İmparatoru Frederick II Hohenstaufen’ın çıkarmış olduğu İmparatorluk Tüzüğü ile kurulmuştur. Üniversite Avrupa’nın kamu tarafından finanse edilen ilk üniversitesidir.

Üniversite yaklaşık 86.000 öğrenci ve 2.500 akademik personeliyle İtalya’nın önemli üniversitelerinden biridir. Napoli Federico II Üniversitesi 3 ana departmandan ve 26 oluşmaktadır. Bunlar: Teknik ve Temel Bilimler Okulu, Tıp Okulu ve Beşeri ve Sosyal Bilimler Okuludur.

Bunun yanında çok geniş bir alanı kaplayan ve endemik türlere ev sahipliği yapan 2 botanik bahçe ve çok özel eserlerin sergilendiği 14 ayrı müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Napoli Federico II Üniversitesi öğrenci topluluklarını destekleme geleneğine sahiptir.  Öğrencilerin çeşitli kültürel ve sosyal ilgilerini bir araya getiren, şu anda aktif olan 50’den fazla öğrenci topluluğu bulunmaktadır. Bu topluluklar, spor etkinlikleri, sanat, sosyal ve politik forumlar dahil olmak üzere farklı nitelikteki girişimlere ve faaliyetlere öncülük etmektedirler.

Günümüzde, üniversite kampüsü Napoli şehri ve yakın çevresine yayılmış durumdadır. Üç büyük kampüs, şehir merkezinde, Kuzey ve Batı eteklerinde yer almaktadır. Senato Binası ve ana idari ofisler, Hukuk ve Liberal Sanat Dairesi ile birlikte Napoli’nin merkezinde; Camaldoli (Kuzey) ve Fuorigrotta (Batı) bölgelerinin tepesindeki çok daha yeni kampüsler sırasıyla Tıp, Eczacılık ve Biyoteknoloji Bölümleri ile Fen Bilimleri ve İktisat Bölümlerini barındırmaktadır.

Napoli Federico II Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi, çok büyük bir hastanenin bir parçası olarak, büyük bir Üniversite Hastanesi’ni kapsamaktadır. Bunlar arasında çok sayıda uzmanlık alanı olan Cardarelli Hastanesi, Güney İtalya Kanser Enstitüsü ve Enfeksiyon Hastalıkları Hastanesi’nin en büyük hastanesi bulunmaktadır.

 Siz de Universita degli Sttudi di Naples Federico II Üniversitesi ile ilgili bilgi almak, başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetleri gibi süreçle ilgili her alandaki hizmetlerimizi öğrenmek için  +90 532 585 64 68 ve +90 530 691 43 53 numaralarından bizi arayabilir,  veya censu-izmir@hotmail.com 'a mail atabilirsiniz

MALTA DİL OKULLARI.

EC DİL OKULU     CLUBCLASS LINGUATIME   NSTS   LINK SCHOOL   CHAMBER COLLEGE