İtalya Üniversite Eğitimiİtalya Üniversite Eğitimi

Trieste ÜniversitesiTrieste Üniversitesi

 Trieste Üniversitesi, diğer İtalyan üniversitelerine nazaran yakın bir tarih diyebileceğimiz 1924’te kurulmuş orta ölçekli bir üniversitedir. Trieste Üniversitesi 12  fakülteden oluşmakta ve yaklaşık 23.000 öğrenciye eğitim vermektedir. Bünyesinde 800 akademik ve 600 idari olmak üzere 1400 personel görev yapmaktadır. 

Lisanstan doktoraya ve uzmanlık okullarına kadar 63 farklı alanda eğitim seçeneği sunan Trieste Üniversitesi,bünyesinde birçok araştırma merkezi de barındırmaktadır. Bunlar arasında Uluslararası Teorik Fizik Merkezi,  Uluslararası İleri Araştırmalar Okulu,Ulusal Okyanus Araştrımaları Enstitüsü, ve İtalyan Ulusal Nükleer Enstitüsü ve Uluslararası Genetik Mühendisliği ve Biyoteknoloji Merkezi bulunmaktadır.  

Dünya çapında 120 üniversiteyle birçok araştırma alanında işbirliği içerisindedir. Yıllar geçtikçe de bu sayı artmaktadır. Uluslar arası öğrenciler için lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim veren bölümleri mevcuttur.

Siz de Trieste Üniversitesi ile ilgili bilgi almak, başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetleri gibi süreçle ilgili her alandaki hizmetlerimizi öğrenmek için  +90 532 585 64 68 ve +90 530 691 43 53 numaralarından bizi arayabilir,  veya censu-izmir@hotmail.com 'a mail atabilirsiniz

MALTA DİL OKULLARI.

EC DİL OKULU     CLUBCLASS LINGUATIME   NSTS   LINK SCHOOL   CHAMBER COLLEGE