İtalya Üniversite Eğitimiİtalya Üniversite Eğitimi

Torino ÜniversitesiTorino Üniversitesi

 Universita Degli Studi di Torino, İtalya’nın en eski ve prestijli okullarından birisidir. 70000 öğrenci ve 4000 çalışana ev sahipliği yapan üniversite, 120 farklı binaya sahip olmasıyla Torino Üniversitesi İtalya’nın en büyük üniversiteleri arasında yerini alır.

Mühendislik ve mimarlık bölümleri haricinde bütün alanlarla alakalı bilimsel araştırmalar yürütür ve eğitim verir. Medical Diagnostic, Biosensoristics ve Nanotechnologies alanlarındaki araştırma merkezileri ile meşhurdur. Military Strategy, Biotechnology, Sport Sciences ve Restoration Conversation bölümleri ile İtalya’da tektir. Tarih, felsefe, hukuk, ekonomi ve eczacılık gibi bölümlerle alakalı araştırma çalışmaları ile bilinir. Food science, social politics, IT, performing arts ve communication sciences gibi modern alanlarla alakalı çalışmalarını da genişletmeyi planlamaktadır.

Hemen hemen her alandan lisans ve lisans üstü olmak üzere toplamda 150 farklı programda eğitim vermektedir. Bu programlar arasında İngilizce olanların sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. 3900 uluslararası öğrencisi ve diğer okullarla yaptığı 500 üzerinde anlaşmayla verdiği eğitim, uluslararası boyutlara ulaşmaktadır. 27 departman, bölümlerin geliştirilmesi için sürekli olarak çalışmaktadır.

Birbiriyle bağlantılı olan bölümler toplam 5 farklı adresteki kampüslerde yer alır: 

School of Agriculture and Veterinary Medicine

School of Management and Economics

School of Medicine

School of Science of Nature

School of Law, Politics and Social-Economic Sciences

School of Human Sciences 

2 milyondan fazla kitap barındıran 32 kütüphanesi ve arşiviyle de oldukça zengin kaynaklara sahiptir. Bu kitaplardan 100000 kadarı antik parçalardır. Cesare Lombroso ve Luigi Rolando müzeleri Criminal Anthropology ve Human Anatomy alanlarında en bilinen müzeleridir.

Üniversite aynı zamanda çevre, uyuşturucu bağımlılığı, hak ve fırsat eşitliği gibi toplumsal konularla alakalı da çalışmalar yapmaktadır. Uluslararası alanda Hindistan, Çin, Asya’da gelişmekte olan ülkeler, Latin Amerika, Doğu Avrupa ve Akdeniz’de ortaklık anlaşması içinde olduğu uluslararası organizasyonlarla ortak hareket eder ve toplumsal farkındalık uyandırır.

 Siz de Torino  Üniversitesi ile ilgili bilgi almak, başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetleri gibi süreçle ilgili her alandaki hizmetlerimizi öğrenmek için  +90 532 585 64 68 ve +90 530 691 43 53 numaralarından bizi arayabilir,  veya censu-izmir@hotmail.com 'a mail atabilirsiniz

MALTA DİL OKULLARI.

EC DİL OKULU     CLUBCLASS LINGUATIME   NSTS   LINK SCHOOL   CHAMBER COLLEGE