İtalya Üniversite Eğitimiİtalya Üniversite Eğitimi

Roma La Sapienza ÜniversitesiRoma La Sapienza Üniversitesi

 700 yıllık tarihi, 110000 öğrencisi, 4000 öğretmeni, 59 kütüphanesi, 20 müzesi, 11 fakülte ve 63 departmanı ile Roma La Sapienza Üniversitesi, Avrupa’nın ilk üniversitesidir. Güney Avrupa’nın en saygın üniversitesi olarak bilinir. Misyonu, araştırma, kaliteli eğitim ve uluslararası yardımlaşma yoluyla bilgi toplumuna katkıda bulunmaktır. Üniversiteye adını veren ‘sapienza‘ sözcüğü bilgelik anlamını taşır.

İtalya’nın çeşitli şehirlerinden 30000 öğrenci, 8000 uluslararası öğrenci, 3300 civarında uluslararası değişim programına katılan öğrenci her yıl Spienza’ya gelmektedir. Dünyanın çeşitli yerlerindeki üniversitelerle yaptığı anlaşmalar sayesinde Sapienza, öğrencilerine farklı ülkelerde çift dal programlar, burslar, stajlar, uluslararası doktoralar konusunda da imkan verir.

Nobel ödülünü kazanmış olan akademisyenlerden Enrico Fermi (1938, Fizik), Guglielmo Marconi (1909, Fizik), Franco Modigliani (1985, Ekonomi), Giulio Natta (1963, Kimya), Carlo Rubbia (1984, Fizik) ve Emilio Segrè  (1959, Fizik) çok köklü bir okul olan Sapienza’dan çıkmıştır. Pek çok bilim insanı Sapienza’da eğitim almış ya da öğretmenlik yapmıştır.  

Siz de Roma la Sapianze Üniversitesi ile ilgili bilgi almak, başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetleri gibi süreçle ilgili her alandaki hizmetlerimizi öğrenmek için  +90 532 585 64 68 ve +90 530 691 43 53 numaralarından bizi arayabilir,  veya censu-izmir@hotmail.com 'a mail atabilirsiniz

Sapienza, Roma’nın merkezinde yer alır. Roma tren istasyonundan yalnızca 5 dakika yürüyüş mesafesindedir. Okulun ana girişi Piazzale Aldo Moro’dur, fakat başka pek çok girişi daha vardır. Ofislerin ve amfilerin çoğunluğu ana binada olmasına rağmen, şehrin farklı noktalarında da departmanlar ve fakülteler mevcuttur.  

Roma’da Yaşam  

Roma İtalya’nın başkenti, en büyük ve en kalabalık şehridir. İtalya’nın göbeğinde 7 tepe üzerinde konumlanmıştır. Tarihi dokusuyla turistlerin akın ettiği bir destinasyondur. Pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasından dolayı, çok fazla sayıda tarihi eser barındırır. Meydanlar, müzeler, kiliseler, kazı alanları, antik eserleri parklar, sanat yapıtları şehrin tarihi dokusunu ve zengin kültürel geçmişini yansıtır.

Şehirde iki adet hava alanı bulunur. Bunlardan birisi Leonardo da Vinci-Fiumicino, diğeri de Ciampino hava alanıdır. Roma’dan İtalya’nın diğer şehirlerine kolaylıkla trenle ulaşım sağlanabilir. Şehir içi ulaşım için ise metro ve otobüsler en iyi seçeneklerdir.

MALTA DİL OKULLARI.

EC DİL OKULU     CLUBCLASS LINGUATIME   NSTS   LINK SCHOOL   CHAMBER COLLEGE