Slovakya Üniversite EğitimiSlovakya Üniversite Eğitimi

Prešov ÜniversitesiPrešov Üniversitesi

TARİH

1997 - Üniversite Košice'deki Pavol Jozef Šafárik Üniversitesinin bölünmesiyle oluşmuştur. Sonuçta Sanat Fakültesi olan okul Prešov'un Orta çağ Kilise okuluyla başlayan ve Protestan Koleji(1667), Yunan Katolik İlahiyat Akademisi (1880), Ortodoks İlahiyat Fakültesi (1950)ve Slovakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi (1952)  ile devam eden zengin eğitim geleneğini sürdürmektedir.

1952'de Slovakya Üniversitesinin Eğitim Fakültesinin bir dalı Prešov'a taşındı. Košice'deki P. J. Šafárik Üniversitesi 1959'da kuruldu. Sanat Fakültesi ve Eğitim Fakültesi Prešov temellidir. 1990'dan sonra P. J. Šafárik Üniversitesinin Prešov kampusu, önceki bağımsız Ortodoks İlahiyat Fakültesini ve Yunan Katolik İlahiyat Fakültesini de içine alarak genişletildi. Orijinal Eğitim Fakültesinin ikiye bölünmesinden ve dört Prešov fakültesinden Prešov üniversitesi yaratıldı.

Eğitim Alanları

  • Sanat Fakültesi
  • Beşeri Bilimler ve Doğa Bilimleri Fakültesi
  • Eğitim Fakültesi
  • Yunan Katolik İlahiyat Fakültesi
  • Ortodoks İlahiyat Fakültesi
  • Sağlık Hizmetleri Fakültesi
  • Spor Fakültesi
  • İşletme Fakültesi

Sosyal Yaşam

Üniversitenin Öğrenci Hizmetleri Merkezi tüm fakültelerin öğrencilerine gereken hizmeti ve bilgiyi vermektedir. Öğrenci merkezinin öğrencilere konaklama ve iş imkanı sağlamak amacıyla oluşturduğu dijital bir veritabanı vardır. Bu veritabanı öğrencilerin eğitimlerini, kursları ve öğrencilere sunulacak bilgileri ayarlamaktadır ve akademik ve sosyal yaşamda öğrencilerin arkadaş bulmalarına yardımcı olmaktadır. Merkez öğrencilere danışmanlık yapacak uzmanlarla da işbirliği içerisindedir: psikolojik, finansal, ruhsal, yasal ve kariyer danışmanlıkları. Danışmanlıklar ücretsizdir ve oturumların sayısı, süresi ve sıklığı öğrencilerin ihtiyaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Oturumların içeriği gizlidir ve gizlilik garantidir. Yabancı öğrenciler için üniversite, şehir ve çalışma yöntemleri hakkında bilgi vermek amacıyla tanışma amaçlı toplantılar düzenlenmektir. Ayrıca bilgiye ulaşmak, formaliteleri tamamlamak ve belge edinmek gibi konularda da yardım almaktadırlar. Avrupa Birliği Sokrates-Erasmus programları hakkında öğrenci değişim programları için üniversite Uluslar arası bir merkez de açılmıştır.

 

MALTA DİL OKULLARI.

EC DİL OKULU     CLUBCLASS LINGUATIME   NSTS   LINK SCHOOL   CHAMBER COLLEGE