Polonya Szecin denizcilik ÜniversitesiPolonya Szecin denizcilik Üniversitesi

Polonya'da daha önce sadece Lehçe '' Polonyaca'' olan Denizcilik ( Gemi Kaptanlığı) Programı İngilizce olarak açılmıştır. Okulun detaylı bilgileri aşağıda sunulmuştur

Szecin Denizcilik Üniversitesi Yök denkliğine sahiptir.

Yıllık Eğitim Ücreti : 2200 Euro ( 6.700 TL) 

Eğitim Süresi         : 4 Yıl ( içerisinde 6 ay denizde staj )  

Not: Eğer mezuniyet sonrası + 6 ay daha denizde staj yapmak isterlerse, çok prestijli olan Deniz Takip Memuru ünvanını da ek olarak kazanabilirler.

Başvuru son tarihleri 15 Mart - 15 Temmuz

Başvuru İngilizce Belgesi : B2 Sertifikası 

ücret ve burs parası yoktur. Bu kayıt formunda bir limit vardır maritime üniversite rektörünün kabulü gerekçesi ile bir başvuruyu gerektirir ki burada öğrencinin bir önceki eğitiminde almış olduğu sonuçları ve her fakülte  için mümkün olan kontenjanları göz önünde bulundurarak bir karar alır. 

SZECİN DENİZCİLİK ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ

 *  Navigasyon Fakültesi

·  Denizcilik Mühendisliği Fakültesi

·   İktisadi ve Ulaştırma Mühendisliği Fakültesi

Eğitim Proğramları

*Deniz Taşımacılığı

*Gemi Trafik Mühendisliği

*Kurtarma

*Gemi Makinaları İşletme Mühendisliği

Geleceği olan bir Üniversite

Szczecin Denizcilik Üniversitesi başarıyla hem tarih hem de off shore iş bulmak gelecekteki profesyoneller için eğitim vermektedir. Mezunlarımız mükemmel işgücü piyasasının ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmıştır - onlar akıcı İngilizce konuşan ve up-to-date teknik bilgiye sahip. Szczecin Denizcilik Üniversitesi, ancak bazı fakültelerin öğrencileri üniforma giymek sivil bir üniversitedir. Bizim Üniversitesi gelenek ve onun seçkin karakterini vurgulamaktadır. Dünya filosu hemen 40 bin uzman ihtiyacı: kaptanları, Güverte subay ve Yardımcısı mühendisleri. Bu sizin sürekli bir kariyer için şans ve genç yaşta iyi bir maaş kazanç olduğunu.

Kariyer seçenekleri ve gelecekteki gelir

Mezunlarımız açıkça belirlenmiş ve güvenilir kariyer yolu var. Mezun olduktan sonra yaptıkları ilk iş üzerinde 1.000 Euro ayda maaş içerir. Sadece altı yıl sonra, sadece 30 yaşın altında bir yaşta, biri bir yeterlilik Master Mariner belgesi veya Başyardımcısı Mühendisi ve yaklaşık 5.000 Euro maaş elde edebilirsiniz! Gibi son derece araştırma laboratuarları, devlet yönetiminin çeşitli düzeylerde çevre korunmasından sorumlu kurumların tanı testi ve makine bakımı, kapsamında teknik denetçiler ve uzmanlar takdir gemi ve mühendislik sanayi işletmeler tarafından istihdam edilebilir karada çalışmak isteyenler, nakliye şirketleri, tersane ve liman, tasarım ofisleri ve teknik denetim hizmetleri tarafından.

Konaklama

MUS Üniversitesi'nin  ana binaya 300 metre mesafede yer alan  kendi yurtları vardır. KORAB ve PASSAT  adlarındakı bu iki 10 katlı bina konaklama yaklaşık 900 öğrenci için konaklama imkanı verir . Her ıkı konaklama yakın zamanda yenilenmiştir ve iki ya da üç kişilik banyolu  odalar sunmaktadır kı bunlar 2ve 3  olarak gruplandırılmış banyosu kendınde olan paylaşımlı konaklamalardır.. Her odada yorgan, yastık ve çarşaf gibi standart mobilya (yatak, dolap, çalışma masası, sandalyeler) yanı sıra temel ekipmanlar ile donatılmıştır.

Odalarda mutfak imkanı yoktur  ancak her katta ortak kullanıma ait ,içerisinde elektrikli ısıtıcı

Lavobo ve buzdolabı  bulunan  bir mutfak vardır .  Tüm öğrencilerin kendi mutfak  kap kacağı ve tavaları olması gerekmektedir.

Binada bir çamaşır odası yanı sıra kablolu tv erişimli TV odası ,çalışma odası , emanet odası, masa tenisi oynamak , aerobik yapmak ve dans etmek için boş odalar bulunmaktadır.. Ücretsiz Wi-Fi erişimi her odada mevcuttur. Öğrencinin yurtta toplam aylık kira PLN 350 (yaklaşık EUR 90 ). Yurtlar yaz tatilleri hariç tüm akademik yıl boyunca açıktır.

kampüs binaları uzak olmayan Plac Rodla güzel Żeromski Parkı'nın yakınında bulunmaktadır, çok sayıda otobüs ve tramvay ile kentin önemli ulaşım kavşağı durur. Ayrıca, kampüs tarihi eski şehirde olmanın yanı sıra merkezdeki  sadece  alışveriş merkezleri, sinemalar, tiyatrolar, restoranlardan sadece 5 dk uzaklıktadır.

Öğretimde Mükemmellik

Bir mükemmel donanımlı öğretim ve araştırma gemisi, laboratuvarlar ve uzman çalışma odası, simülatörleri, motorlar, direksiyon kokpitleri, dijital haritalar ve modern bilgisayar odaları - Bizim ders programları Nawigator XXI gibi modern öğretim materyalleri, sayesinde filo operasyonu çağdaş koşullara ayarlanır. Uluslararası sözleşmelerin gereklerini yerine (STCW dahil olmak üzere en önemli bir isim) ve çok sayıda öğretim kalite belgelerinin bir sahibi olmak, bu tip üniversiteleri arasında AB liderlerinin Szczecin biri Denizcilik Üniversitesi yapar. Bizim diplomalar tüm dünyada tanınır.

 

 

MALTA DİL OKULLARI.

EC DİL OKULU     CLUBCLASS LINGUATIME   NSTS   LINK SCHOOL   CHAMBER COLLEGE