İtalya Üniversite Eğitimiİtalya Üniversite Eğitimi

Politecnico di Torino ÜniversitesiPolitecnico di Torino Üniversitesi

 

Turin’de bulunan Torino Politeknik Üniversitesi (Politecnico di Torino) hem İtalya’da hem de yurt dışında mühendislik ve mimarlık eğitiminde seçkin okullardan biri olarak bilinir. 33 binden fazla öğrencisinin %16 sını yabancı öğrencilerinin oluşturmasıyla İtalya’nın en misafirperver üniversitesi olarak görülebilir. Dahası yabancı öğrenciler için barınma ve eğitimle ilgili yardımlar, resmi işlemlerde yardımcı olmaları ve karşılama etkinlikleriyle de bu misafirperverliği perçinlerler.

Dünya’da mimarlık okulları arasında en iyi 50. okuldur

Lisans eğitimleri dünyada kabul görür ve birçok bölümde İngilizce eğitim alma imkanı tanır. Eğitim faaliyeti 11 bölümde verilir ve birçok alanda(endüstri mühendisliği, bilgi teknolojileri, mimarlık ve dizayn gibi) araştırma olanaklarıyla desteklenir. Bu alanlarda dünyada birçok şirketle işbirliğine giderek kendine bir iş ağı yaratmayı hedeflemektedir. 

“Cittadella Politecnica” adı verilen kampüsün açılma sebebi budur. Burada ortaklık kurulan şirketler ofisler, laboratuvar tahsis edilmiştir ve öğrenciler daha iş hayatına atılmadan okulda birçok donanıma sahip olma imkanına kavuşurlar. General Motors, ST Microelectronics, Indesit, Avio, Pirelli, Prima ve daha birçok büyük firmanın bu kampüste ofisleri bulunmaktadır.

 Siz de Politecnico di Torino Üniversitesi ile ilgili bilgi almak, başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetleri gibi süreçle ilgili her alandaki hizmetlerimizi öğrenmek için  +90 532 585 64 68 ve +90 530 691 43 53 numaralarından bizi arayabilir,  veya censu-izmir@hotmail.com 'a mail atabilirsiniz

MALTA DİL OKULLARI.

EC DİL OKULU     CLUBCLASS LINGUATIME   NSTS   LINK SCHOOL   CHAMBER COLLEGE