Bulgaristan Üniversite EğitimiBulgaristan Üniversite Eğitimi

Plovdiv Teknik Üniversitesi,Plovdiv Teknik Üniversitesi,

Plovdiv Teknik Üniversitesi Sofya Teknik Üniversitesinin Şubesidir. 

Çağdaş istenirlere uyarak Akademi Kurulunun ayırımına göre üniversitelilere ayni anda temel ihtisasları ile birlikte Diploma Sonu ihtisaslaşma veya ek mesleki ihtisaslaşma imkanları yaratılmıştır. Böyle öğrenim daimi surette okunan merkezlerde de yapılır.  Şubenin zengin kütüphanesinde her çeşit teknik ve özel mesleki edebiyat mevcuttur. Poligrafi takımı ise ihtiyaçlara uygun ders kitapları, ayrı dersler, seminer kurs projeleri, laboratuar alıştırmaları, sınıf projeleri gibi yardımcı vasıtalar çıkarmakta. Şubenin modern yemekhaneleri vardır. 
 

Üniversite’de öğrenci yurdu mükemmel yasam şartlarına sahiptir. Yatak odalarında telefon ve internet ağı mevcuttur. Üniversitelilere, spor faaliyetlerini geliştirebilmeleri için gerekli şartlar sunulmuştur.    BÖLÜMLER

Elektronik ve otomatikleştirme fakültesi;    Fakülte 1986 yılında kurulmuştur. Burada mühendis olarak su uzmanlar yetiştirilir: 

Bilgisayar Mühendisliği  

 

Bölümün eğitim amacı bilgisayar sistemleri – kullanma, bakım, yapım ve tasarlamak alanında, bilgili ve becerili uzmanlar yetiştirmek. 

 

Haberleşme Tekniği ve Teknolojileri
 
Elektronik – Mühendisliği  

Otomasyon, Enformasyon ve Yönetim Tekniği Uzmanı                         

 

 
Basari ile bitirenler – Proje hazırlama ve mühendislik şirketlerinde yapım ve isletme, servis bürolarında ve tüm ekonomi kollarında çalışabilirler

Elektrik Teknikleri  

 

MAKİNA VE ALET YAPIMI FAKÜLTESİ       

  

 

Fakülte 1986 yılında kurulmuştur. Burada mühendis olarak su kollarda uzmanlar yetiştirilmekte:  


Makine ve Alet Yapımı Uzmanlığı   

 
Üniversiteliler, su modüllerden tercihini yapabilirler: denetim, ölçme tekniği, prensiz teknoloji, hususi alet yapımı, silah ve cephane yetiştirici ihtisaslığı. 

Makina İnşaat Tekniği ve Teknolojisi Uzmanlığı  

 

 

 

Bu uzmanlığı bitirenler incelemeye, tetkik etmeye, projelemeye, teknolojik süreçleri hazırlamaya, imal etmeye, tafsilat ve düğümlerde modernize etmeye, kullanmaya, metal kesici ve metal ile çalışan makineleri tamir ve otomatik hale getirmeye hazırlanırlar.

Nakliyat Tekniği ve Teknolojisi Uzmanlığı 
 
Bu uzmanlığı bitiren üniversiteliler iç yanışlı motorlar, otomobil tekniğinde, karada yurdu savunma nakliyat sanayide, kuruculukta ve tarım makinelerinde projeleme, tetkik etme ve tamir sahalarında uzman olarak yetiştirilir. 

Uçakçılık Tekniği ve Teknolojisi Uzmanlığı  

  

 uzmanlığı bitiren üniversiteliler Hidra ve Aerodinamik alanında, uçan cihazı projeleme ve denetlemeler sahasında derin ve geniş bilgilere sahip olurlar.  

 
Endüstri Mühendisliği ( İngilizce )      

 

 
Bu uzmanlık çağdaş dünyamızda yüksek tahsil pratiğinde en aranan bir meslektir.
Beş yönetim sisteminde: pazarlama, inovasiyon, maliye, üretim ve personel ve
yeni tip yöneticisi yetiştirmek. 
 

Poligrafi Uzmanlığı    

 

Okuyup bitiren kadrolar Poligrafi tekniği alanında çalışma ve yönetim için hazırlanmaktadır. Poligrafi Makinelerinde projeleme, icat karlar yetiştirme, yeni teknolojiler tatbik etmek, denetimler yapma, dizayn, basın önü çalışmalar( metinler çalışma) sahalarında derin ve geniş bilgi sahipleri olarak yetişirler.    


Yurt İmkanları;  

   

Öğrenci yurtlarında konaklama ücreti aylık 70 € civarındadır, bu ücrete ısınma ve elektrik ücreti dahildir. Telefon ve Internet imkanlarına sahip 2 ve 3 kişilik odalar bulunmaktadır.  

 

 

 

Yaşam giderleri; 

 

Aylık Ortalama Yaşam Giderleri Yurt Dahil 200 – 250 Euro Civarındadır.    

 

Yıllık Öğretim Ücretleri;

 Bölümler

Hazırlık

Lisans

 
Bölümler
 
2500 Euro
 
3000 Euro

 

 
 

 

Üniversiteliler elektronik sistemleri, kontrol ve yönetimi, endüstri ve tip elektroniği, optoelektronik ve lazer tekniği modülleri arasında tercihini yapabilirler.  

 

 

 

 

Üniversiteliler, mühendislik temel bilgileri almakla beraber, hususi radyo tekniği, televizyon, bilgi isleme ve malumat verme, optik ve lazer komünikasyonları, mobil komünikasyonları gibi kolları benimserler.          

 

 

 

 

 

 

MALTA DİL OKULLARI.

EC DİL OKULU     CLUBCLASS LINGUATIME   NSTS   LINK SCHOOL   CHAMBER COLLEGE