Slovakya Üniversite EğitimiSlovakya Üniversite Eğitimi

Nitra Slovak Tarım ÜniversitesiNitra Slovak Tarım Üniversitesi

Tarih

1941 - Slovakya'da ki Ziraat Üniversitesinin kökeni 1941/1942 akademik yılında eğitim planına dahil edilen tarım ve ormancılık bilimleri bölümüne sahip Bratislava'daki Slovakya Teknik üniversitesiyle bağlantılıdır.

1946 - Slovakya Ulusal Mahkemesinin kararına dayanarak Bratislava'daki Slovakya Teknik Üniversitesinin Ormancılık ve Ziraat ve Mühendisliği uzmanlığı bağımsız bir okula dönüştürüldü. Košice'deki bu yeni okulun adı Ziraat ve Orman Mühendisliği Üniversitesi oldu.

1952 - Hükümet Košice'deki Ziraat ve Orman Mühendisliği Üniversitesindeki iki fakülteden iki bağımsız üniversite kurdu. Zvolen'de Ormancılık ve Ahşap Teknolojisi Üniversitesi ve Nitra'daki Ziraat Üniversitesi önceleri iki fakülteden oluşuyordu: Agronomi ve Hayvan Bilimleri Fakülteleri.

1959 - Hayvan Bilimleri Fakültesi Agronomi Fakültesi ile birleştirildi ve aynı zamanda yeni İşletme ve İktisat Fakültesi kuruldu.

1969 - Ziraat Mühendisliği Fakültesi kuruldu.

Eğitim Alanları

  • Agrobiyoloji ve Besin Kaynakları Fakültesi
  • Biyoteknoloji ve Gıda Bilimleri Fakültesi
  • İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi
  • Avrupa Araştırmaları ve Bölgesel Kalkınma Fakültesi
  • Peyzaj Mimarlığı ve Bahçecilik Fakültesi
  • Mühendislik Fakültesi

Sosyal Yaşam

Üniversite eğitim için uygun koşullar sunmaktadır. Üniversitenin modern teknolojiyle beraber yapısı sürekli değişmekte ve gelişmektedir. Öğrencilerin kullanabileceği 47 bilgisayar laboratuarı bulunmaktadır. Ayrıca her fakültenin girişinde ve yatakhanelerde bir laboratuar vardır.

Bilişim Teknolojileri alanında üniversitenin İhtiyaçları Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri merkezi tarafından sigortalanmıştır. Üniversitenin Kongre Salonu eşzamanlı olarak çeviri yapabilen multimedya teknoloji ile donatılmıştır. Kongre Salonu 360 kişilik kapasitesiyle uluslar arası bilimsel konferanslar ve diğer sosyal etkinlikler için gereken tüm ihtiyaçları karşılamaktadır

 

 

MALTA DİL OKULLARI.

EC DİL OKULU     CLUBCLASS LINGUATIME   NSTS   LINK SCHOOL   CHAMBER COLLEGE