Azerbaycan Üniversite EğitimiAzerbaycan Üniversite Eğitimi

Nahçıvan Devlet ÜniversitesiNahçıvan Devlet Üniversitesi

 

Nahçıvan Devlet Üniversitesi hazırlık eğitim paket fiyatı 2700 USD. Nahçıvan Devlet Üniversitesi Hazırlık eğitim dili Azerbaycan Türkçesidir ve paket fiyatlarımıza konaklama dışında tüm hizmetler dahildir.  

 Akademik Yıl Hazırlık Eğitimi Ücreti
Devlet Yurdu adres bildirimi
1 Yıllık Oturum İzni
1 Yıllık Devlet Sağlık Sigortası
 Evrakların Azerbaycan Türkçesine Tercümesi ve Noter Onay İşlemleri (6 Evrak)
 Okul Kabul Mektubu Başvuru Harç Ücreti
Okul Kabul Mektubunun alınması
Okul Kayıt Ücretlerinin Tarafımızca Ödenmesi
Havalimanı Karşılama ve Okula/Yurda Transferler
Hazırlıkta başarılı olunması şartıyla Kurs Bitiminde Hazırlık Sertifikasının Alınması
Azerbaycan ve Türkiye Ofislerinde hazırlık süresince acil durum Danışmanlık hizmeti

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Nahçivan Özerk Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren tek devlet üniversitesi, temel bilim, eğitim ve kültür merkezidir. Nahçıvan Devlet Üniversitesi YÖK’ün tercih kılavuzunda yer alan üniversitelerden biridir ve öğrenciler denklik konusunda sıkıntı yaşamamaktadır.

Nahçıvan Devlet Üniversitesinde Tıp ve Diş Hekimliğinden mezun olanlar STS sınavına, eczacılık mezunları Mülakata, Hukuk okuyanlar müfredat farkını tamamladıktan sonra STS sınavına girmektedir. Diğer tüm bölümlerde sınava girmeden direk denklik de alınabilmektedir.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi 92 dönümlük alana sahip, tam bir öğrenci kampüsü içinde öğrenim hizmeti vermektedir. Nahçıvan’a Türkiyeden ulaşım çok kolaydır. Havayolu ulaşmak isteyenler için sadece İstanbul’dan direk uçuş biletleri mevcuttur ama bir çok yerden direk Nahçıvan’a otobüsle ulaşım seçeneği de vardır. Öğrencilerimiz direk olarak Iğdır’a gelip burada otobüslerle 15 TL, dolmuşlarla (6 kişilik) 50 TL-ye Nahçıvan’a geçmektedir. Nahçıvan’a ve Azerbaycan’a vize kaldırılmıştır ve öğrenci olarak gelenlere vize uygulanmaktadır. Ancak öğrenciler Azerbaycana geldikden 15 gün içinde oturum izni işlemlerini (PREĞİTİM tarafından yapılmaktadır) tamamlamalıdır, aksi halde öğrenciler ceza almaktadır.

Nahçıvan’da yaşam çok ucuzdur ve öğrencilerin aylık masrafları için 1000 TL yetmektedir. Nahçıvan şehrinde damak tadınıza uyacak bir çok restoranlar ve 2 tane Türk restoranı (Deyirmancı ve Türk Yöresel Yemekleri) bulunmaktadır.


Üniversiteye kayıtlar Eylül ayının 15’ine kadar devam etmekte, yukarıda belirlenen Hazırlık Paket ücretleri Haziran ayına kadar olup, hazirandan sonra değişiklik göstermektedir.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Türkiye temsilciliğini PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na vermiştir. Üniversite içinde öğrencilerin herhangi bir desteğe ihtiyaç duymaları halinde kendilerine yardımcı olabilecek 3 çalışanımız mevcuttur. PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Nahçıvan’da ofisimiz bulunmakta ve öğrenciler dilerse direk olarak Nahçıvan’a gidip ofisimiz aracılığıyla kayıt işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Konaklama

Nahçıvan Üniversitesi’nin kampüsü içinde 2 kişilik ve 4 kişilik olmak üzere yurtlar bulunmaktadır. Üniversitenin yurtları mayıs ayına kadar dolmakta olup, senelik ücreti 440 AZN (260 USD)-dir. Yurtlarda aynı katta ortak kullanımlı WC olmasına rağmen, duşlar 1. katta ortak kullanım alanındadır ve odalarda WC ve Lavabo bulunmamaktadır. Ayrıca Üniversitenin Vağzal Oteli (Üniversiteye 300 metre uzaklıkta) ile anlaşması olup, 4 kişilik odalarda otelin en üst katında öğrencilere konaklama temin edilebilmektedir (Sadece PREGİTİM ÖĞRENCİLERİNE). Otelde konaklama için aylık ücret 100 AZN (60 USD)-dir. Ayrıca Nahçıvan’da bir tane Erkek öğrenci ve Kız öğrenci yurdu daha bulunmakta (Üniversiteye 5 km uzaklıkta) olup, aylık ücreti erkek öğrenciler için 60 ( 38 USD), kız öğrenciler için 100 (60 USD) AZN-dir. Yurt odalarının içinde WC ve lavabolar mevcuttur.
Öğrenciler eğer yurtta kalmayıp ev kiralamak isterse (PREGİTİM yardımcı olmakta), kira ücretleri Ağustos ve Eylül aylarında 300 (177 USD) AZN’den başlamakta 1000 (600 USD) AZN’a kadar da öğrenci konaklamasına uygun Villalar bulunmaktadır.


⭐ Nahçıvan Devlet Üniversitesi Eğitim dili sadece Azerbaycan Türkcesidir.

NAHÇIVAN DEVLET ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

- Türkiye’nin Doğu Bölgesi’nden Nahçıvan’a gidiş otobüs ile gerçekleştirilmektedir.
- Otobüs ücreti Iğdır’dan 15 TL’dir.
- Havayolu ile gitmek isteyenler İstanbul veya Ankara çıkışlı bilet alıp, Bakü’den transit olarak Nahçıvan’a uçabilirler.
- Bakü Nahçıvan arası uçuşlar 70 manatdır. (40 $ veya 240 TL)
- Hazırlık kontenjanları sınırlıdır ve Temmuz ayı sonuna kadar işlemlerin tamamlanması önerilir.
- Yurtlar Ukrayna’daki gibi Türkiye standartlarının altındadır.
- Öğrencinin aylık yaşam maliyetleri 250 – 350 manat (150 $ – 210 $ ) arası değişmektedir.
- 1 USD – 1.70 AZN yapmaktadır.
- Denklik – Sözlü mülakatta yeterli dil seviyesi, öğrencinin üniversitedeki başarı durumu, pasaport giriş- çıkış kontrolü, okul devamlılığı, belgelerin kontrolü yapıldıktan sonra YÖK tarafından değerlendirilerek verilir.

LİSANS FİYATLARI :

TIP , DİŞ HEKİMLİĞİ , ECZACILIK  , HUKUK ,TIBBİ PROFİLAKSİ ,MÜZİK EĞİTİMİ : 2.000  USD.

MİMARLIK  , ULUSLARARASI İLİŞKİLER : 1.500 USD.

MATEMATIK ÖĞRETMENLİĞİ , FİZİK ÖĞRETMENLİĞİ , GEODEZİYA VE HARİTA MÜHENDİSLİĞİ ,AKTÖRLÜK EĞİTİMİ ,KİMYA ÖĞRETMENLİĞİ ,EKONOMİ , MUHASEBE VE DENETİM, YÖNETİM ( İŞLETME-YÖNETİM ) , SU KAYNAKLARI MÜHENDİSLİĞİ , ELEKTRİKMÜHENDİSLİĞİ, ARAZİ TAŞITIMÜHENDİSLİĞİ; DEMİRYOLU TAŞIMACILIĞI VE   TARIMMÜHENDİSLİĞİ , ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMİ , VETERİNERLİK : TUM  BÖLÜMLER 1.200  USD.

 

 

MALTA DİL OKULLARI.

EC DİL OKULU     CLUBCLASS LINGUATIME   NSTS   LINK SCHOOL   CHAMBER COLLEGE