İtalya Üniversite Eğitimiİtalya Üniversite Eğitimi

Milano Politeknik ÜniversitesiMilano Politeknik Üniversitesi

İtalya’nın en iyi teknik okuludur Politecnico di Milano. Uluslararası öğrenciler için birçok İngilizce bölüm seçeneği mevcuttur.

Milanoda’ki Politecnico di Milano üniversitesi 1863‘te kurulmuş, köklü ve uluslararası öğrenciler bakımından ciddi rağbet gören bir okuldur. Okul mühendislik, mimarlık ve endüstriyel dizayn gibi alanlarda teknolojik-bilimsel bir eğitim metodu hayata geçirilmiştir. Modanın ve tasarımın kalbi olan Milano’da, mühendislik ve tasarım denildiğinde akla Politecnico di Milano gelir.

40 bin öğrenciye ev sahipliği yapan üniversite aynı zamanda İtalya’nın mühendislik ve mimarlık gibi birçok alanda en iyi üniversitesidir. Ayrıca bu alanda Avrupa’nın ve dünyanın en iyileri arasında gösterilmektedir. Üniversite Milano ve İtalya’nın diğer şehirlerinde toplam 7 kampüse sahiptir.

Uluslararası öğrenciler için İngilizce birçok program mevcut. Ayrıca öğrenciler Platitinum, Gold ve Silver olmak üzere üç farklı burs seçeneğinden faydalanabilmekte. Uluslararsı öğrencilerin İtalyan hükümetinin sağladığı ücretsiz eğitim ve yemek hakkı veren DSU bursu alma şansı var. Uluslararası öğrenciler için ücretsiz İtalyanca kursundan da faydalanabilir ve İtalya’daki yaşamınıza daha kısa sürede adapte olabilirsiniz.

Politecnico Di Milano, 100 farklı ülkeden birçok yetenekli öğrenciye de ev sahipliği yapan uluslararası ölçekte kaliteli bir okuldur.

QS Dünya üniversiteleri sıralamasında 170. sıradadır. Mühendislik ve teknoloji alanında ise 24. sıradadır. İtalya’da ise alanında 1. dir. 

Bazı meşhur İtalyan bilim adamı ve mimarları eğitimini bu üniversiteden almıştır. Bunlar arasında ikisi de Pritzker mimarlık ödülü sahibi Renzo Piano ve Aldo Rossi; kimya alanında Nobel ödülü sahibi Giulio Natta da bulunmaktadır. Politecnico di Milano ayrıca IDEA ligi denilen başını 5 Avrupa devletinin çektiği üstün yetenekli öğrencilerle mühendislikte yeni bir jenerasyon yaratma hedefi olan kuruluşa da üye bir üniversitedir. 

Milano Politeknik Üniversitesi

Mimari Tasarım (ingilizce)

Uzay Mühendisliği

Otomasyon Mühendisliği

Biyomedikal Mühendisliği

Mimarlık için Yapı Mühendislik ve Teknoloji

Mimarlık (5 yıllık program)

Kimya Mühendisliği

İnşaat ve Çevre Mühendisliği

İnşaat Mühendisliği

İletişim TasarımıElektrik Mühendisliği

Elektronik Mühendisliği

Enerji Mühendisliği

Bilgisayar Sistemleri Mühendislik

Çevre ve Arazi Planlama Mühendislik

Moda Tasarımı

Sanayi Üretim Mühendisliği

İç Tasarım

Yönetim ve Üretim Mühendisliği

Malzeme ve Nanoteknoloji Mühendisliği

Matematik Mühendisliği

Makina Mühendisliği

Fizik Mühendisliği

Ürün Tasarımı

Telekomünikasyon Mühendisliği

Kentsel Planlama: Şehirler, Çevre ve Manzara

 

 

MALTA DİL OKULLARI.

EC DİL OKULU     CLUBCLASS LINGUATIME   NSTS   LINK SCHOOL   CHAMBER COLLEGE