Malta İngilizce Dil OkullarıMalta İngilizce Dil Okulları

Linguatime Malta Dil OkuluLinguatime Malta Dil Okulu

Neden Linguatime’ı Seçmeli? “İyi okullar, yeni binalar demek değildir; öncülük, disiplin, kendine özgülük ve öğretmek demektir.” Sir Peter Lampl

Linguatime İngilizce Okulları, gerçekten heyecanlı ve çoklu kültüre sahip bir çevre sunmayı amaçlar. Dünyanın dört bir yanından farklı yaşlardan öğrencileri karşılar, birçok insanla tanışmanızı sağlar ve başka yaşam tarzları ile farklı kültürleri tanıma fırsatını sizlere sunar. İngilizce dil kursları sağlamada 10 yılın üzerinde tecrübemizle yıl boyunca herkese uygun fiyatlarda en iyi kalitede öğretim sunabiliyoruz.

İmkanlar
Linguatime çalışmalarınıza yardım edecek bazı imkanlar sunar. Bunlar;
 • Kişiye özel ulaşılabilir bir İngilizce öğrenim programı.
 • CD-ROM’lu, kitaplı, DVD’li ve videolu basamaklı okuma kitaplarının olduğu bir ödünç alma kütüphanesi.
 • Ücretsiz internet erişimli internet odaları ve kablosuz internet bağlantısı
 • Televizyonlu dinlenme odaları, dinlendirici aktiviteler ve oyunlar odası.
 • Tamamı klimalı mekanlar.
Linguatime Öğretmenleri: öğretmenleri sadece nitelikleri yüzünden değil, aynı zamanda ilham verme, öğrencilerini motive etme ve güven aşılama kabiliyetleri için dikkatlice tercih edilmişlerdir. Linguatime olarak, öğrencilerimizin İngilizceyi becerLinguatime ileri doğrultusunda en yüksek verimlilikte kullanabilmesini hedefliyoruz. Öğretmenlerimiz, İngilizceyi yabancı dil olarak öğretmek için gerekli olan niteliklerle birlikte Eğitim Bakanlığı tarafından verilen, Öğretmenlik Yetki Belgesine de sahiptirler. Tüm öğretmenlerimizin anadili İngilizcedir ve İngilizceyi çabuk ve etkili öğrenmenize yardımcı olmak için yeni ve heyecan verici olan öğrenci merkezli öğrenim ve öğretim metodları konusunda da oldukça donanımlıdırlar. Mesleklerinde en ileride olmak için, bilgilerini yenileyen eğitimlere düzenli olarak katılırlar.
 
Huzur: Linguatime çalışanları Malta’da kaldığınız süre boyunca güvende hissettiğinizden emin olmak için daima ulaşılabilir ve yanınızdadırlar. Eğer evinizi özlerseniz, konaklamanızla ilgili zorluklar yaşarsanız ya da belli bir seviyede dersleri takip etmekte zorlandığınızı hissederseniz,  
Linguatime, Sliema sahilinde St.Julian koyunun nefes kesici manzaralarıyla konumlandırılmıştır. Sliema, adadaki ticari ve yaşanılan en büyük şehirlerden biridir. Valletta’nın karmaşasından, St Julian’ın gürültüsünden ve parlak ışıklarından kaçışı kucaklar.
Linguatime, Tower Road üzerinde uygun bir şekilde, Sliema kordonunda, sahilden birkaç metre uzakta ve ticaret merkezine, restaurantlara, bankalara, supermarketlere, internet kafelere yakın konumlandırılmıştır. Sliema, işe, okula, eve kolayca gitmek için güvenilir toplu taşımayı sunmaktadır. Otobüs durağı İngilizce dil okulumuza bir dakikadan daha az uzaklıktadır.
Sliema tüm yaşların şehridir. Akdenizin tertemiz mavi sularında kendinizi yenileyeceğiniz şekilde yüzebilir, açık havada bir kafede dünyanın gidişini izlemek için durana ya da rahatlayana kadar alışveriş yapabilirsiniz. Geceleri kumarhanede şansınızı deneyebilir, Paceville yakınındaki pekçok bar ya da klüpte geceboyu dans edebilirsiniz.


.
Genel İngilizce Kurs : Haftada 20 ders saati olan kurslarımızda dil öğrenmenin yanında tatil yapmak isteyenler için uygundur. Öğrenciler minimum iki hafta olmak üzere bu kurslarımıza katılabilirler. Eğer Dil okullarımızda daha fazla kurs almaya ihtiyacınız olduğunu düşünürseniz kurs sürenizi uzatabilirsiniz. Kurslarımızda öğrendiğiniz dili yalnızca dil bilgisi kurallarıyla öğrenmeniz değil rahatça konuşabilmeniz ve telaffuzunuzun iyi olmasını sağlamaktır. Dersleriniz sabah olduğu için öğleden sonraları size aittir. Boş vakitlerinizde bu harika şehri yakından tanımaya ne dersiniz?
 
Sınava hazırlık/ Akademik Kurs : Haftada 20 ders saati ve en az 12 haftalık olan bu kurslarımız genellikle yurtdışında üniversiteye gitmek isteyen ya da iş hayatında ileri seviyede dil bilmesi gereken öğrencilerimiz için hazırlanmıştır. Kurslarımız dilinizin belli bir nitelik kazanmasını sağlayacaktır. Bu kurs sonunda isteyen öğrenciler sınava katılmakta ve sınavı geçen öğrencilere ekstra sertifika verilmektedir. Bu sertifika Dünyadaki çeşitli üniversiteler, kolejler ve şirketler tarafından tanınmaktadır. Günümüzde değişen Dünya'ya ayak uydurmak isteyenler kendini iyi ifade etmek için bir veya birkaç dilli iyi derecede konuşabilmelidir. Birkaç ay içinde istediğiniz dilde istediğiniz seviyeye ulaşmanız sağlanabilir. İyi derecede bir dil eğitimi almak istiyorsanız Linguatime Dil Malta okullarında 3, 6 ya da 9 aylık kurslara katılabilirsiniz.
Yoğun İngilizce kursu : Yoğun İngilizce Linguatime Malta dil okulu yoğun İngilizce kursları sayesinde öğrenmek istediğiniz veya öğrendiğiniz İngilizciyi hatırlatma ve istendiğinde geliştirme amaçlı olup bu kursa katılacak olanların İngilizce sevilerine göre ayrılıp eksik olan dil bilgileri seviye seviye eğitilerek öğrencinin istediği safhaya gelmesi sağlanır. Temel olarak hızlı eğitimi amaçlayıp öğrencinin seviyesine göre istediği seviyeye gelmesi amaç edilir.
 
İş İngilizcesi (Business) : Haftada 30 ders saatidir. İş hayatınızda kullandığınız terimlerin İngilizcelerini bilmemeniz size sorun mu yaratıyor? O zaman iş İngilizce`si kurslarımız tam size göre, sabahları 4 saat genel İngilizce dersi işlenir. İs İngilizce`si kurslarından geriye kalan zamanlarda isterseniz öğleden sonra sürdürülen standart İngilizce kurslarına devam ederek eğitiminizi hızlandıra bilirsiniz.
 
Birebir Kurslar : Haftada 5 ders saati olan bu kurslarımız Tamamen Öğrencinin istediğine bağlı kişisel ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak hazırlanmış bir kurs programıdır. Öğretmenle bire bir eğitim çok yoğun bir ders biçimi sunar. Derslerinin hem içeriğini hem de miktarını ve hızını öğrenci saptar. Dil becerilerini mümkün olduğunca hızla geliştirmek isteyen "hızlı” öğrenciler, ya da yavaş öğrenmek isteyenler için ideal bir kurs.
 
Özel Amaçlı İngilizce Kursları : Bu kurs sizin istekleriniz doğrultusunda özel eğitimciler tarafından yürütülüp yaptığınız iş ve meslek, ilerlemek istediğiniz is dalı, almak istediğiniz eğitim dalı olarak çeşitli İngilizce eğitim yöntemleri kullanılır.(medikal, bankacılık, turizm, teknolojik gibi…) Kurs suresi 4 hafta ve üstüdür, haftalık kurs sayısı 20 / 30 / 40 ders olarak öğrencinin isteğine bağlıdır.
Gibi uluslararası geçerliliğe sahip sınavlara hazırlık kurslarıyla en iyi dil eğitimini arayan öğrencilere hizmet etmektedir.
 
Ders sırasında en iyi iletişim metodlarıyla eğitim veren profesyonel ingilizce eğitmenlerinin gözetiminde, interaktif bir şekilde dinleme ve konuşma olanağı bulunmaktadır. Malta Dil Okulu Linguatime, internet kafe, kütüphane hizmetleri, video odaları, masa tenisi gibi olanaklar sunarak ders dışındaki vaktinizi de değerlendirme imkanı verir. İngilizce eğitimi ve su altı dalışını harika bir şekilde birleştiren Malta Dil Okulu Linguatime’da dilerseniz bir yandan Genel İngilizce dersleri alarak bir yandan da Akdeniz’in su altı zenginliklerini keşfetme olanağını yakalayabilirsiniz.
 
OKULUN ÖGRENCİLERE SUNDUGU NİTELİKLER:

 • Multimedia self-Access kitap odası, ayni zamanda kaset, CD ve eğitiminize yardımcı olabilecek çeşitli araçlar.
 •  
  İngilizce eğitiminizde yardımcı olabilecek ve değişik konularda okuma seviyenizi güçlendirmek amacı ile emanet kitap bölümü (Bu kitap bölümüne adinizi ve size verilen numarayı kullanarak istediğiniz kitabi alıp istediğiniz zaman diliminde geriye getire bilirsiniz.
 •  
  Ücretsiz internet kullanımı, (Okulunun binası içinde bulunan internet odasında ücretsiz olarak internet kullana bilirsiniz)
 •  
  Okul binası içinde öğrencilerin bir birleri ile kaynaşmalarını desteklemek amacı ile 3 ayrı tasarım edilmiş televizyon, oyun salonu ve dinlenme odaları.
   
 • Okulun tüm odaları fullü air-conditioned sistemi ile tasarım edilmiştir.
SUNULAN HİZMETLER:

 • Havaalanı transport ( Öğrencinin havalimanından karşılanması ve eğitim sonunda uğurlama yapılması)
   
 • Öğrencilerin sosyal etkinliklerini ve diğer öğrencilerle etkin bir şekilde kaynaşmalarını, ayrıca eğitim aldıkları ülkenin tarihi yapısını, güzelliklerini, yemek çeşitlerini, yasama biçimlerini algılamalarına yardımcı olacak şekilde geziler düzenlemek( bu etkinliklerin ve gezilerin bazıları ücretli olabilmektedir.)


LİNGUATİME KONAKLAMA SEÇENEKLERİ
 • Aile Yanı Konaklama
 • Paylasimli Apartman Konaklama
 • Otel / Yurdunda Konaklama
Aile Yanında Konaklama: Maltalı bir aile ile yaşamak Malta kültürünü ve hayat tarzını tanıma şansıyla beraber ayrıca öğrencilerimize okul dışında İngilizce konuşabilmeleri için daha iyi seçenekler sunar. Aile yanında konaklama, paylaşımlı konaklama (aynı odada maksimum 4 kişi) seçeneğini de içerir. Kahvaltı ve akşam yemekleri bu konaklamanın içindedir. Paketlenmiş öğle yemeği (tam pansiyon) ve tek kişilik oda ekstra bir ücret dahilinde rezerve edilebilir.
Bütün ev sahibi ailelerimiz dikkatlice seçilmiş ve kendilerine MTA (Malta Tourism Authority - Malta Turizm Otoritesi) tarafından lisans verilmiştir. Linguatime ev sahibi aileleri şehrin merkezinde ve okula kolay erişilebilir yerlerde ikamet etmektedirler ( 10 – 25 dk yürüyüş mesafesinde veya otobüs ile 5-10 dk uzaklıkta). Bütün ailelerimiz ingilizce konuşur ve evlerinde arkadaşça bir ortam sunarlar.
Linguatime, uygun ev sahibi aileleri seçerken dikkatli davranır. Bu ailelerden, iyi standartta İngilizce konuşabilmelerini, evlerinin konaklayacak öğrenciler için elverişli olmasını ve temiz tutulmasını rica ederiz. Sıcak aylar için bir vantilatör, soğuk aylar için de bir ısıtıcı sağlanmasını; çarşaf, yastık kılıfı ve havluların haftada bir değiştirilmesini isteriz. Ev sahibi aile ile anlaşıldığı takdirde kirli çamaşırlar için de yardım istenebilir.
Kahvaltı; kahve / çay, sütlü kahvaltılık gevrek veya tereyağlı yada reçelli kızarmış ekmekten oluşur. Paketlenmiş öğle yemeği isteğe bağlı olarak alınabilir ve iki sandviç, su ve meyvadan oluşur. Akşam yemeği ise tatlı ve su içeren üç çeşit yemekten oluşur. Akşam yemeği 18:00-20:00 arasında servis edilir. Böylece öğrenciler akşamları yalnız veya okul tarafından organize edilmiş bir aktivite için rahatça dışarı çıkabilirler.
 
Paylaşımlı Daireler: Self servis dairelerimiz bağımsızlıklarını seven öğrencilerimiz için idealdir. Paylaşılan dairelerde yaşamak, öğrencilere diğer Linguatime öğrencileriyle arkadaşlık etme fırsatı verir. Tüm daireler okula yürüme mesafesindedir. (5 ya da 15 dk.)
Daireler tüm yemek pişirme ekipmalarının, çatal–bıçak takımlarının ve tabakların bulunduğu iyi korunmuş bir mutfakla tamamıyla donatılmıştır. Yatak çarşafları okul tarafından sağlanmakta ve haftada bir, yine okul tarafından temizlenmektedir. Bütün daireler, ortak alanda kullanılmak üzere bir TV, DVD oynatıcısı ve kablosuz internet bağlantısı içermektedir.
Daireler Linguatime’dan birçok öğrenci tarafından paylaşılmaktadır. Haftada bir temizlik hizmeti sunuyor olsak bile öğrencilerden, diğer öğrencilerin de aynı dairelerde yaşadığını hatırlayarak düşünceli davranmalarını, dairelerini sürekli temiz ve düzenli tutmalarını rica ediyoruz.
Self servis bir çamaşırhaneden öğrenciler ekstra bir ücret karşılığı faydalanabilmektedir. Vardığınızda 100 Euro olası herhangi bir zarar için depozito talep edilir.
 
Oteller: İngilizce dil okulumuzun çevresinde çok sayıda otel bulunabilir. Listemizde üç yıldızdan beş yıldıza tüm oteller sıralanmıştır. Birçoğunda yüzme havuzu, odalarda TV ve klima bulunmaktadır.
 
Le Meridien 5* Hotel: Bu modern otel Linguatime’a 10 dk yürüyüş mesafesinde ve denize sıfırdır. Le Méridien, St. Julian’nın parıldayan Balluta koyuna bakar ve 276 konforlu konuk odasına sahiptir. Lotus Spa, tam olarak rahatlamak için buhar odaları, sauna, jakuzi ve rahatlatıcı sıcak havuz gibi çeşitli hoş imkanlar sunar. www.lemeridien.com
Preluna 4* Hotel: Preluna, İngilizce okulumuza 20 dk yürüyüş mesafesinde, deniz kenarında ve alış veriş merkezine sadece 180 metre uzaklıkta, mükemmel bir yerde Sliema’nın kalbinde yer almaktadır. Bütün odaları yeniden dizayn edilmiş olup Feelgood Wellness Spa, yeni bir tarzda lobi, resepsiyon, tamamen görülebilir mutfak ve olağanüstü deniz manzarası ile Triton Buffet yemek salonu gibi yeni alanlar da eklenmiştir. http://www.preluna-hotel.com
Howard Johnson Diplomat 4* Hotel: Otel, okulumuzdan 15 dk yürüyüş mesafesi uzaklığındadır. Howard Johnson Diplomat Oteli prestijli Sliema kordonunda muhteşem bir yerdedir. Otelin hemen karşısında yüzme tesisleriyle birlikte mükemmel bir kayalık plaj vardır. Otel şehir merkezine yakın iyi bir konuma sahiptir. http://www.diplomat.com.mt
Plaza 3* Hotel: Plaza Oteli, İngilizce dil okulumuza 2 dk dan daha kısa yürüyüş mesafesindedir.
Plaza ve Plaza Regency Otelleri yeniden tasarlanmış olup konuklarına mükemmel bir konumda St. Jullian koyunun nefes kesici manzarasını sunmakla birlikte tüm hoş yerel yerlere yakın olup okulumuzun hemen yanıbaşında yer almaktadır. http://www.plazahotelsmalta.com
Metropole 3* Hotel: Otel, Linguatime’dan 5 dk yürüme mesafesi uzaklıktadır. Metropole Hotel, ideal bir şekilde Sliema’nın sessiz, üst düzey, özel konutların bulunduğu bir alanda konumlandırılmıştır. Şehir merkezinden ve tüm gezilebilecek yerlerden sadece bir kaç dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Sliema kordonu hemen otelin aşağısındadır. http://www.metropolemalta.com
New Tower Palace 3* Hotel: Otel, ingilizce dil okulumuzdan sadece 15 dk yürüme mesafesi uzaklığındadır. New Tower Palace Oteli çarpıcı gök mavisi Akdeniz’in, yüzmek ve güneşlenmek için ideal olan popüler kayalık plajının ayrıcalığını yaşamaktadır. http://www.newtowerpalacehotel.com

 

 

 

MALTA DİL OKULLARI.

EC DİL OKULU     CLUBCLASS LINGUATIME   NSTS   LINK SCHOOL   CHAMBER COLLEGE