Italya üniversiteleriItalya üniversiteleri

 Berika Yurtdışı Eğitim 15 Mayıs 2018 tarihinden itibaren italya üniversite kayıtları için Pisa Edu ile işbirliği içerisinde olarak Pisa Edu İZMİR  Şubesi olarak faaliyetlerine başlamıştır.

Neden Berika Yurtdışı Eğitim & Pisa Edu’yu Tercih Etmeliyim?

Pisa Edu, merkezi İstanbul’da olup ve aynı zamanda Milano’da ofisi bulunan başta İtalya olmak üzerin Avrupa’da Üniversite Eğitimi üzerine hizmet veren bir eğitim danışmanlık şirketidir. 2012’den bu yana birçok eğitim ajansı için İtalya’da yerel danışmanlık hizmeti sağlayan Pisa Edu artık İstanbul’da kendi bünyesinde faaliyet göstermektedir. Yalnızca Avrupa’da üniversite eğitim üzerine hizmet veren Pisa Edu’nun Roma, Milano, Bologna, Forli, Modena, Genova, Pavia ve Perugia’da çalışma arkadaşları mevcuttur. Üniversite ve dil okulu kayıt, yurtdışı havalimanı karşılama, yerelde resmi işlemler için danışmanlık hizmeti, barınma gibi öğrencilerin ihtiyacı için hizmet vermektedir.

Berika Yurtdışı Eğitim & Pisa Edu ? Memnun kalır mıyım?

Pisa Edu olarak son derece titiz çalışan bir ekibe sahibiz. Ekibimiz alanında uzman kişilerden oluşuyor. Öğrencilerimizin memnuniyeti birinci önceliğimiz olduğundan bütün süreçler mükemmel bir şekilde işlemektedir. Şimdiye dek yüzlerce öğrencimiz İtalya’daki üniversitelerden kabul almış ve öğrenim hayatlarına devam etmektedirler.

Google’da “pisaedu şikayet” şeklinde arama yapmanıza ya da sikayetvar.com’u ziyaret etmenize gerek yok. Çünkü sonuç bulunamadı mesajıyla karşılaşacaksınız 🙂 Referanslarımıza göz atarak Pisa Edu’nun tam da aradığınız yer olduğuna emin olabilirsiniz!

Siz de İtalya’da eğitim ile ilgili bilgi almak, başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetleri gibi süreçle ilgili her alandaki hizmetlerimizi öğrenmek için  +90 532 585 64 68 , +90 530 691 43 53 numaralardan bizi arayabilir, censu-izmir@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Hizmet Verdiğimiz İtalya Üniversiteleri ;

***Pavia üniversitesi ,  ***Roma Tor Vergata Üniveristesi ,   ***universita Degli Studi Di Napies Federico II ,

***Pisa Üniversitesi ,  *** Trieste Üniversitesi , ***Floransa üniversitesi , ***Padova Üniversitesi , ***Politecnico dı Torino Üniversitesi , *** Politecnico di Milano Üniversitesi , ***Torino Üniversitesi , ***Milano Üniversitesi,

***Bologno Üniversitesi , ***Bacconi üniversitesi , ***Roma la Sapianze Üniversitesi ,***Genova Üniversitesi ,

***Scuola Politecnica di Design-Tasarım Üniversitesi , *** Nuovo Accademia di Belle  Arti-NABA ,***Universita

Cattolica del Sacro Cuore , Ca Foscari Venedik Üniversitesi ,***Domus Academy 

İtalya'da lisans eğitimi üç yıl sürmektedir. Birçok programı tamamen İngilizce okumak mümkündür. İtayanca eğitim almak isterseniz de hazırlık seçeneği mevcuttur. İtalya'da eğitim aldığınızda tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli "mavi diploma" ya sahip olursunuz ve bu da size Avrupa'da iş dünyasının kapılarını açar. 

 

Tıp, mimarlık, mühendislik gibi bazı bölümlerde sınavla öğrenci kabul edilmektedir. Diğer bölümlerde İtalya'da ayrıca bir sınav bulunmamaktadır. İtalyan üniversitelerine kabul alabilmek için ülkemizde üniversite sınavına girip barajı aşmak gerekmektedir. Ayrıca uluslararası geçerliliği olan İngilizce sınavlardan belli puanları almak gerekmektedir. İtalya'da İngilizce hazırlık seçeneği bulunmamaktadır. 

 

İtalya sosyal devlet anlayışı yerleşmiş bir ülkedir. Devlet üniversiteleri yillik Egitim ucreti aile gelirine göre belirlenmektedir ve 900-2400 euro arasindadır .Türk öğrenciler yıllık ortalama 1000 Euro gibi bir ücret ödemektedirler. Bir öğrencinin İtalya'da ortalama yaşam gideri aylık 600-700 Euro. Yine aile geliri baz alınarak yıllık 5200 Euro ya kadar burs alma imkanı bulunmaktadır. Ayrıca sınavla öğrenci alımı yapan okullarda derece yapan öğrencilere yıllık 8000 Euro burs verilmektedir. Bu da bir öğrencinin tüm eğitim yaşamını finanse edebilecek bir meblağdır. 

 

Üniversitelerin Türkiye'de denklikleri mevcuttur. Mezun olduğunuzda tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan "mavi diploma"ya sahip olursunuz. Bu da tüm Avrupa'da iş kapılarının sizlere açılması demektir. Eğitiminizi tamamladıktan sonra 1 yıl daha İtalya'da kalma ve iş bulma veya yeni bir iş kurma durumunda oturum izni almak da mümkün.

 

Tüm süreçte öğrencilerimizle birlikte hareket ederek, bürokratik işlemlerin en kısa sürede sonlandırıp eğitim hayatlarına bir an önce başlamaları öncelikli hedefimizdir. Pisa Edu olarak başvuru sürecinden İtalya'daki eğitiminize başlayana kadarki süreçte tüm hizmetleri yürütüyoruz. Hem İtalya'da hem de Türkiye'de hizmet veren tek eğitim danışmanlık firmasıyız. Öğrencilerimiz İtalya'da eğitim yaşamlarına başladıktan sonra da gereksinim duydukları tüm konularda İtalya'daki ofisimiz ve çalışma arkadaşlarımız aracılığıyla bir an önce çözüm bulabiliyoruz. Türkiye'de ve İtalya'da sunduğumuz kapsamlı hizmetler şu şekilde:

 

Berika Yurtdışı Eğitim & Pisa Yurdışı Eğitim Türkiye'de Sunduğumuz Hizmetler

  • İtalya Üniversiteleri Tercih Danışmanlığı
  • Öğrenci Adına Üniversite ve Programlara Başvuru Yapılması
  • Üniversiten On Kayıt İşlemleri
  • Denklik Belgesi İşlemleri
  • Vize Danışmanlık
  • Evrak tercüme hizmetleri
  • Sağlık sigortasının yaptırılması 

 

İtalyanca  Dil Okulu

 

*Pisa Edu olarak Scuola Leonardo da Vinci’nin resmi temsilciliğini yapmaktayız. Özellikle yaz dönemlerini İtalyanca dil okulu ile değerlendirmek isteyen öğrencilerimiz için 4 haftadan 12 haftaya kadar dil kursu seçenekleri sunuyoruz. Kursumuza katılan öğrencilerimize verimli bir kurs dönemi geçirmelerini diliyoruz. 

Siz de İtalya’da dil eğitim ile ilgili bilgi almak, başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetleri gibi süreçle ilgili her alandaki hizmetlerimizi öğrenmek için  +90 532 585 64 68 , +90 530 691 43 53 numaralardan bizi arayabilir, censu-izmir@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz.

IMAT (International Medical Admission Test ) Nedir ?

IMAT sınavı İtalyan üniversiteleri tarafından geçerliliği olan İngilizce bir sınavdır. İtalya Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı IMUR (The Italian Ministry of Education, University, and Research) ve Cambridge Assessment’s Admissions Testing Service tarafından İtalya’da uygulanan üniversite sınavı temel alınarak geliştirilmiştir. Tıp, diş hekimliği gibi bölümlere öğrenci kabulü IMAT ile yapılmaktadır. Bazı özel üniversiteler kendi sınavlarını da yapabilmektedirler

 

IMAT sınavı çoktan seçmeli 60 sorudan oluşur ve öğrencilerin soruları cevaplandırmak için 100 dakikalık süresi vardır. Sınav temel sayısal bilimler ilgili olsa da öğrencinin analitik düşünme becerisi, genel kültürü ve problem çözme becerilerini de ölçmeye yönelik sorular da bulunmaktadır.  

Sınavda her doğru cevap 1,5 puan kazandırırken yanlış cevaplar ise 0,4 puan kaybettirmektedir. Boş bırakılan sorular herhangi bir puan kazanılmasına veya kaybına sebep olmamaktadır. Üniversitelerin taban puanları yıldan yıla değişmektedir. Sınavdan alınması gereken belli bir puan yoktur. Sıralama usulü en yüksek puandan başlayarak kontenjan sayısınca öğrenci başarılı sayılmaktadır. Bunun yanında yedek liste de bulunmakta ve sınavı kazanan ancak eğitime başlamayan öğrenciler yerine yedek listeden öğrenci kabulü yapılmaktadır.  

IMAT sınavı her yıl Eylül ayında yapılmaktadır. Sınav tarihi her yıl İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmaktadır. 2018-2019 akademik yılı için sınav tarihi 13 Eylül‘dür.  

Pisa Edu olarak şu ana kadar 50 den fazla öğrencimizi İtalya’nın seçkin tıp fakültelerine yerleştirdik. Süreçle ilgili olarak öğrencilerimize gerekli dökümanları elektronik ortamda ve basılı olarak temin ediyoruz ve belirli periyotlarla deneme sınavlarına alarak gelişimini takip ediyoruz. Özellikle yaz dönemlerinde IMAT sınavına hazırlık kursları düzenliyoruz.

IMAT KURSU

Yazın Milano’da IMAT sınavına girecek öğrenciler için hazırlık kursu düzenlemekteyiz. Bu kursumuzun amacı öğrencileri öğrencileri IMAT sınavına hazırlamak ve sınavda karşılaşacakları örnek sorulara aşina olmasını sağlamaktır. Kurs 3 hafta sürmektedir. Ve toplam 105 saat ders işlenmektedir. Kursun ücreti 1780 Euro’dur.Bu ücrete ders materyalleri dahildir. 

KONAKLAMA

İsteğe bağlı olarak öğrencinin konaklamasını ayarlayabilmekteyiz. Konaklama imkanları aşağıdaki gibidir:
Aile yanında, tek veya çift kişilik oda, kahvaltı veya yarım pansiyon.Dairede, tek kişilik veya çift kişilik oda, banyo mutfak ortak Konaklama ücretleri haftalık 200 ile 250 Euro arasında değişmektedir.
Kurs başlangıç tarihi şu anlık 3-21 Temmuz arasında gözükmektedir. İlerleyen günlerde net tarih size bildirilecektir.
Öğrencimiz üniversiteleri gezmek ve tatil icin birkaç gun erken gelip bir iki gun sonra dönüş yapabilir. Kayıt ve konaklama için rezervasyonu karar verdiğiniz an yapabiliriz

Sorularınız için ayrıca bizi 0 532 585 64 68 veya 0 530 691 43 53 numaralardan arayabilirsiniz.

EN İYİ MİMARLIK FAKÜLTELERİ VE TASARIM BÖLÜMLERİ İÇİN HAZIRLIK KURSU

En iyi mimarlık fakülteleri

YAZ PROĞRAMI

En İyi Mimarlık Fakülteleri İtalya Üniversiteleri nde mevcuttur. Kariyerine yön vermek istiyorsan sen de Pisa Edu ile iletişime geç.

tarih: 16-27 Temmuz 2018
Dersler hafta içi Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri, 09.30-13.30 saatleri arasında yapılacaktır.  

Derslerde görseller projeksiyon ile gösterilecektir.
Eğitim Ücreti: 40 saat ders (10 gün x 4 saat) + Kitap, 1800 TL. ‘dir.

Siz de En İyi Mimarlık Fakülteleri ve Tasarım Bölümleri İçin Hazırlık Kursu ile ilgili bilgi almak, İtalyan Üniversiteleriyle ilgili tüm hizmetlerimizi öğrenmek için Siz de En İyi Mimarlık Fakülteleri ve Tasarım Bölümleri İçin Hazırlık Kursu ile ilgili bilgi almak, İtalyan Üniversiteleriyle ilgili tüm hizmetlerimizi öğrenmek için +90 532 585 64 68 , +90 530 691 43 53 numaralardan bizi arayabilir, censu-izmir@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz.

 

 

MALTA DİL OKULLARI.

EC DİL OKULU     CLUBCLASS LINGUATIME   NSTS   LINK SCHOOL   CHAMBER COLLEGE