Ukrayna Üniversite EğitimiUkrayna Üniversite Eğitimi

Harkov Tıp ÜniversitesiHarkov Tıp Üniversitesi

Ukrayna sınırları içerisinde yer alan Harkov şehrinde bulunan temellerini 1805 yılından itibaren almış ve eğitim kalitesinde kendini kanıtlamış olan bir üniversitedir. Unesco tarafından tescil edilmiş bir üniversitedir. Kharkiv Tıp Üniversitesi..!

Harkov Tıp Üniversitesi bünyesinde tam 7000 öğrenci yer alıyor.

Harkov Tıp Üniversitesinde yer alan 7000 öğrencinin tam 2100 kişilik kısmı için yurt dışından eğitim görmek maksadı ile gelmiş yabancı uyruklu öğrenciler için oluşturulmuş bir alan. Sizde bu kişiler arasında olup yurt dışında kaliteli bir tıp eğitimi almak isterseniz tercih edeceğiniz bölümü seçerek bize detaylarla ilgili bilgi vermeniz yeterli olacaktır.

Ukraynanın Harkov şehrinde yer alan Harkov Tıp Üniversitesinin eğitim sistemi Bologna eğitim sistemi üzerine kurulmuş bir yapıya sahip olmakla beraber günümüzün bilinen en gelişmiş eğiitm sistemi olarak yaygın bir şekilde uygulanmaya çalışılmaktadır.

Bologna eğitim sistemine göre yapılması gereken bir takım şeyler vardır. Bu şeylerin başını çekmekte olan unsur ise öğrenciyi bir alıcı, öğretmeni ise bir verici olarak görmekten ziyade öğrenciyi araştırmacı ve uygulamaya yatkın bir birey olarak yetiştirme temellerine dayalı bir sistem çerçevesinde gelişmesini sağlamaktan yana geçmektedir. Kharkiv Tıp Üniversitesinde mevcut olan bölümlere bakacak olursak ;


- Tıp

- Eczacılık

- Biyo teknoloji

- Sağlık işletmeciliği

- Mikro biliyoloji

- Labaratuvar

- Kozmatik

- Analitik KimyaMALTA DİL OKULLARI.

EC DİL OKULU     CLUBCLASS LINGUATIME   NSTS   LINK SCHOOL   CHAMBER COLLEGE