Gürcistan Üniversite EğitimiGürcistan Üniversite Eğitimi

Gürcistan Tiflis Devlet Tıp ÜniversitesiGürcistan Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi

Üniversite resmi olarak Gürcistan Kralı Mimar David’i anma günü olan 8 Şubat 1918 tarihinde kuruldu. O zamandan beri bu tarih ülke tarihindeki en önemli olaylardan biri olarak geçmektedir.

Üniversitenin ilk rektörü Profesör Petre Melkishvili, tıp fakültesinin kurulmasını aktif olarak destekliyordu. “Gürcistanlı Hekimler ve Doğal Bilimler Topluluğu” toplantısında (12 Ekim 1917), tıp ve doğal bilimler fakültesinin açılmasının gerekliliği hakkında düşüncelerini paylaştı.

27 Şubat 1918’de Üniversite Profesörleri Fakülte Kurulu, Tıp Fakültesinin kurulması gerektiğini kabul etti. 17 Haziran’da Gürcistanlı Doktorlar ve Doğal Bilimciler Kurulu, Başkan Spiridon Virsaladze önderliğinde Matematik-Doğal Bilimler ve Tıp Fakültesi’nin açılmasına karar verdi.

10 haziran 1930’da Tiflis Devlet Üniversitesi düzenlendi ve Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi kuruldu. Bu, Gürcistan’daki Yüksek Tıp Eğitimi ve Tıp Bilimlerinin gelişmesi için çok güçlü bir teşvik oldu.

Bugüne kadar Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi’nde beş fakülte açılmıştır: Tıp, Ağız Bilimi, Eczacılık, Halk Sağlığı, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon. Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi’nde dört Yüksek Öğrenim Programı verilmektedir: Genel Hemşirelik Eğitimi, Ebelik, Tıbbi Araç Teknisyenliği ve Eczacılık Teknisyenliği.

24 Kasım 1992 tarihi Gürcistan Yüksek Tıp Eğitimi için tarihi bir gündür. Yeni dönem, Tiflis Devlet Tıp Enstitüsü’nün Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi’ne dönüştürülmesiyle başladı.

Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi, ilk kurulduğundan beri 21.yüzyıl tıp eğitimini geliştirmeye çalışmıştır. 1997’de üniversite çoktan sonuç odakli bir

öğretim yöntemi stratejisi geliştirmişti. Bu strateji Avrupalı uzmanların önerilerine dayanarak geliştirilmiştir. Sonuç olarak, üniversite Avrupa Tıp Eğitimi Birliği (ATEB) ve Dünya Tıp Eğitimi Federasyonu (DTEF) üyesi; Doğu Avrupa Tıp Eğitimi Birliği’nin de (DATEB) kurucu ortağıdır.

2006 yılında, bir yandan Gürcistan Yüksek Hukuk Eğitimi ihtiyacı, diğer yandan tıp eğitim sistemini değiştirmek için Avrupa ve dünya çapında tıp eğitiminin avantajlarını uyarlama ihtiyacı tıp camiasını hedeflenen zorluklarla yüz yüze getirmiştir

2007 yılında Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi, Tedavisel Fizik Çalışma ve Devlet Kültür Fizik ve Spor Rehabilitasyonu fakültelerini bir araya getirdi.

Çok önemli olan bu birleşim, 2006 ve 2007 yıllarında yapılan akademik pozisyon görevi için yapılan yarışma ile desteklendi. Son yarışma sonunda 371 akademik personel vardı: TDTÜ’ deki profesör, doçent ve yardımcı doçentler. Bunların yanı sıra, davet edilen 350 öğretmen de akademik süreç içerisinde yer aldı.

Tiflis Devlet Tıp Üniversitesi 40’tan fazla üniversite ve merkezle işbirliği içerisindedir.

Tıp Fakültesi  :   7.000 $ ( İngilizce )  

Diş Hekimliği  :  6.000 $ ( İngilizce )  

Eczacılık         :  5.000 $ ( İngilizce )

Fizik Tedavi   :   4.000 $ ( İngilizce )  

Hemşirelik     :  2.500 $ ( İngilizce )  

Hazırlık Sınıfı Ücreti: 1.700 $ ( İngilizce )

Eğitim Dili: İngilizce

EVRAKLAR

SINAV SONUÇ BELGESİ

Sınav Sonuç Belgesi ( İnternet çıktısı veya Asıl belge )

LİSE DİPLOMASI

Lise Diploması Aslı ( Vilayet Makamından Apostilli )

İKAMETGAH BELGESİ

İkametgah Belgesi (Not: Adres Yazılması gerekli )


MALTA DİL OKULLARI.

EC DİL OKULU     CLUBCLASS LINGUATIME   NSTS   LINK SCHOOL   CHAMBER COLLEGE