Azerbaycan Üniversite EğitimiAzerbaycan Üniversite Eğitimi

Gence Devlet ÜniversitesiGence Devlet Üniversitesi

 

Gence Devlet Üniversitesi hazırlık eğitim paket fiyatı 2400 USD . Gence Devlet Üniversitesi Hazırlık eğitim dili Azerbaycan Türkçesidir ve paket fiyatlarımıza konaklama dışında tüm hizmetler dahildir.  

 Akademik Yıl Hazırlık Eğitimi Ücreti
Devlet Yurdu adres bildirimi
1 Yıllık Oturum İzni
1 Yıllık Devlet Sağlık Sigortası
 Evrakların Azerbaycan Türkçesine Tercümesi ve Noter Onay İşlemleri (6 Evrak)
 Okul Kabul Mektubu Başvuru Harç Ücreti
Okul Kabul Mektubunun alınması
Okul Kayıt Ücretlerinin Tarafımızca Ödenmesi
Havalimanı Karşılama ve Okula/Yurda Transferler
Hazırlıkta başarılı olunması şartıyla Kurs Bitiminde Hazırlık Sertifikasının Alınması
Azerbaycan ve Türkiye Ofislerinde hazırlık süresince acil durum Danışmanlık hizmeti

Gence Devlet Üniversitesi Gence şehrinde yer almakta, Bakü’den 300 km uzaklıkta bulunmaktadır. Türkiyeden ulaşım Bakü’den otobüslerle veya İstanbul’dan uçakla gerçekleştirilmektedir. Bu ulaşımlara alternatif olarak, doğu bölgesindeki öğrenciler Nahçıvan’a geçiş yaparak oradan otobüslerle İran üzerinden Gence şehrine ulaşım sağlayabilmektedir.  Gence Devlet Üniversitesi YÖK tarafından tanınan bir devlet üniversitesidir ve Azerbaycan’da Eczacılık bölümü olan 3 üniversiteden biridir. Eğitim ücretleri çok düşüktür ve manatla ödenmektedir. Türk öğrencilerin en çok kayıt olduğu bölüm olan Eczacılık bölümü eğitim süresi 5 senedir ve okulda hazırlık eğitimi yoktur.

Gence Üniversitesi 1939 yılında 2 yıllık öğretmen Enstitüsü olarak kurulmuştur. Başlangıçta Fen ve Fizik-Matematik, Tarih, Azerbaycan Dili ve Edebiyatı bölümleri ile eğitim veren üniversite, ilerleyen dönemlerde Gence Üniversitesi fakülteleri kapsamını genişletmiş ve Fen Bölümü, Fen-Coğrafya Bölümü olarak değişmiştir. 1949 yılında Gence Üniversitesi bölümlerinin öncüsü olan bu enstitü kapatılmış ve daha nitelikli öğretmenler yetişmesi için Gence Devlet Pedagoji Enstitüsü adını almıştır. 2000 yılından beri kurumun Üniversite niteliği kazanması ile Gence Üniversitesi’nde okumak isteyenlerin sayısı büyük ölçüde artmış ve günümüzde Gence Üniversitesi Azerbaycan’da yüksek öğrenim alanında en kaliteli devlet Üniversitesi haline gelmiştir.

PR Yurtdışı Eğitim tarafından sağlanan danışmanlık, karşılama, yerleştirme ve kayıt gibi birçok hizmet ile Gence Üniversitesi bölümlerinden mezun olup diplomanızı alarak dünya çapında kabul gören bir diplomaya sahibi olabilirsiniz. Yurtdışında alacağınız lisans eğitiminiz ile kariyer hedeflerinize çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Azerbaycan leri içinde en köklü ve kaliteli devlet okulu olarak modern eğitim anlayışı ile dikkat çeken Gence Üniversitesi, geniş kampüs olanakları ve yüksek seviyeli yükseköğretimi ile tüm dünyadan yabancı öğrencilerin tercihleri arasındaki yerini almıştır. Gence Üniversitesi’nde okumak isteyenler için ayrıca yurt seçenekleri de sunulmaktadır.

Üniversite şehit ailelerinin çoçuklarına 23 yaş altı olması kaydıyla burs verererek lisans ücreti almamaktadır.

Eğitim dili tüm bölümlerde Azerbaycan Türkçesidir. Yurt ücretleri aylık 60 AZN (35 USD)-dir

LİSANS ÜCRETLERİ: 

KİMYA  ( 2.200  USD ),

FİZİK ,MATEMATİK ,PEDAGOJİ , TARİH ÖĞRETMENLĞİ ,COĞRAFYA ÖĞRETMENLİĞİ , İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ ,EKONOMİ ,İŞLETME ,PAZARLAMA , MUHASEBE VE DENETİM , AZERBEYCAN DİLİ VE EDEBİYATI : TÜM BÖLÜMLER 1.800  USD.

MALTA DİL OKULLARI.

EC DİL OKULU     CLUBCLASS LINGUATIME   NSTS   LINK SCHOOL   CHAMBER COLLEGE