İtalya Üniversite Eğitimiİtalya Üniversite Eğitimi

Floransa ÜniversitesiFloransa Üniversitesi

 Floransa Üniversitesi, 1.800 öğretim görevlisi , 1.600 teknik ve idari personel ve 1.600’den fazla araştırma görevlisi ve doktora öğrencisi ile İtalya’nın önemli eğitim merkezlerinden biridir. 

Çok çeşitli disiplinlerde geniş bir çalışma programı sunar. Yaklaşık 53.000 öğrenciye sahip 10 okulda düzenlenen 126 ayrı araştırma alanı bulunmaktadır. Mezun verilerine göre, üst düzeylerde ve bir yıl sonra iş bulmuş olan öğrencilerin yüzdesi ülke ortalamasının üstündedir.  

Floransa Üniversitesi, İtalya’daki en büyük ve en verimli kamu araştırma sistemlerinden birine sahiptir. Bu sonuç, çok çeşitli disiplin ve bilimsel alanlarda çalışan sürekli ve geçici araştırmacılar ve öğrenciler sayesinde elde edilmiştir. Ayrıca, ulusal ve uluslararası düzeyde araştırma programlarına yoğun bir katılım ve elde edilen önemli bilimsel sonuçlar vardır.  

Bunun yanında ciddi meblağlarda fonlarla desteklenen üniversite dünyanın önemli araştırma merkezlerinden biri olma özelliğini yukarıdaki etmenlere borçludur.  

Floransa Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, 24 farklı bölümde faaliyet göstermektedirler ve dünyanın birçok üniversitesinden araştırmacıların bulunduğu yaklaşık 40 araştırma ünitesine sahiptir.  

Floransa Üniversitesi geçtiğimiz yıllarda, bilgi aktarım alanında patent, işletmelerle ortak atölye çalışmaları gibi girişimlerini giderek güçlendirmiştir.  

Üniversite dünyada ilk 500 üniversite arasındadır. Özellikle eczacılık ve farmokoloji alanında dünyanın en iyi üniversiteleri arasındadır.

Siz de Floransa Üniversitesi ile ilgili bilgi almak, başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetleri gibi süreçle ilgili her alandaki hizmetlerimizi öğrenmek için  +90 532 585 64 68 ve +90 530 691 43 53 numaralarından bizi arayabilir,  veya censu-izmir@hotmail.com 'a mail atabilirsiniz

 

MALTA DİL OKULLARI.

EC DİL OKULU     CLUBCLASS LINGUATIME   NSTS   LINK SCHOOL   CHAMBER COLLEGE