Çek Cumhuriyeti Üniversite EğitimiÇek Cumhuriyeti Üniversite Eğitimi

Charles ÜniversitesiCharles Üniversitesi

Eğitim Dili : Çekçe / İngiizce

*Devlet Üniversitelerinde Çekçe Üniversite eğitimi ücretsiz

*İLK 500

Yök Denkliği Var

* Charles Üniversitesi ilk 500’de olup YÖK denkliği vardır.

* Her bölüm için giriş sınavı vardır.

* Çek Cumhuriyeti’nde Çekçe ve İngilizce eğitim almak mümkün.

* Üniversite eğitim süresi 3 yıl lisans, 2 yıl yüksek lisanstır. Tıp bölümleri 6 yıl sürmektedir.

* Vize: Çek Ulusal vizesi sonuçlanma süresi ortalama 2-3 aydır.

*Kayıt: Çekçe tıp hazırlık kayıtları için son tarih 15 Mayıs  2016

*Çekçe okumak isteyen öğrenciler:  Çekçe tıp hazırlık aldıktan sonra ÜCRETSİZ olarak devlet üniversitelerinde eğitim alabilirler

 

ÇEKCE HAZIRLIK TIP 1 YIL 5.140 EURO

 ÇEKCE HAZIRLIK

EYLÜL -HAZİRAN

3.750 EURO

ÇEKCE HAZIRLIK

EYLÜL-AĞUSTOS

5.140 EURO

 ÇEKÇE HAZIRLIK

1 DÖNEM

1.935 EURO

 ÇEKCE HAZIRLIK

ŞUBAT-AĞUSTOS

3.285 EURO

 ÇEKCE HAZIRLIK

6 HAFTA

675 EURO

 CHARLES ÜNİVERSİTESİ

İNGİLİZCE TIP

12.000 EURO

 CHARLES ÜNİVERSİTESİ

DİŞ HEKİMLİĞİ

13.000 EURO

 

Prag'daki Karl Üniversitesi, Karlova Üniversitesi ya da kısaca Prag Üniversitesi, (Çekce: Univerzita Karlova; Latince: Universitas Carolina) en eski (Avrupa Üniversiteleri arasında da en eskilerinden), en büyük ve en prestijli Çek üniversitesidir. Merkez Avrupa'da açılan ilk üniversite olarak civardaki bölgelerden çok sayıda öğrenciyi kendine çekti. Bu bölgelerden en önemlisi ise o sırada halen Bohemya Bölgesini de içeren Kutsal Roma İmparatorluğu idi.

Shanghai Jiao Tong Üniversitesi tarafından yapılan en yeni Dünya Üniversitelerinin Akademik Sıralaması değerlendirmesinde yalnızca Çek Cumhuriyeti'nin değil, doğu Avrupa bölgesinin de en önde gelen üniversitesi olarak gösterildi. 2006 yılı sıralamasında Avrupa'nın 80. Dünya'nın ise 202. üniversitesi oldu. Sosyal bilimler alanında başarılı bir üniversitedir.


Charles Üniversitesi 1348 yılında kurulmuştur.Üniversite toplamda 17 fakülteden oluşmaktadır.Bunların 14'ü Prag'da 2 si Hradec Kralove şehrinde ve diğeride Pilsen şehirlerinde bulunmaktadır.Üniversite 7.500 çalışanı ve 51.000 öğrencisi ile Avrupa'nın en kaliteli üniversitelerinden birisidir.300 meslek dalında eğitim sunmaktadır.Üniversitede 18.000 öğrenci lisans 25.000 öğrenci yüksek lisans eğitimi almaktadır.Her yıl 15.000'e yakın öğrenci Üniversitenin bölümlerinde eğitim almak için Dünya'nın pek çok ülkesinden başvuruda bulunmaktadır.


Üniversite Bünyesinde Bulunan Başlıca Fakülteler:

Tıp Fakültesi

Diş Hekimliği Fakültesi

Eczacılık Fakültesi

Veterinerlik Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Sosyal Bilimler Fakültesi

Siyasal Bilimler Fakültesi

Eğitim Bilimleri Fakültesi

Sanat Bilimleri Fakültesi

Matematik ve Fizik Fakültesi

Beden Eğitimi ve Spor Akademisi

İngilizce Olarak Sunulan Programlar: 

Charles 1 Tıp Fakültesi

Charles 1 Tıp Fakültesi,Charles Üniversitesinin ilk kurulan fakültelerinden biridir.Üniversite başkent Prag şehrinde yer almaktadır. Dünya sıralamasında Tıp alanında Avrupa'nın en iyi Üniversitesi olarak seçilmiştir.3.100 yabancı öğrenci bu fakültede eğitim almaktadır.Her yıl binlerce öğrenci bu üniversitede eğitim almak için başvuruda bulunur.Eğitim süresi 1 yıl hazırlık ve 6 yıl lisans eğitim süresini kapsar.Üniversiteyi başarı ile bitiren öğrenciler MUDr. (Tıp Doktoru) ünvanı ile mezun olurlar.Öğrenciler Dünya'nın istediği ülkesinde çalışma imkanına sahiptirler.YÖK ve tüm Dünya akredite komiteleri tarafından tanınmaktadır.Üniversiteye kabul için İngilizce,Biyoloji ve Kimya seviye belirleme sınavı yapılır.Başarılı olan öğrenciler Üniversitenin birinci sınıfından eğitimlerine başlayabilirler.Üniversitenin diploması Amerika tarafından direk olarak kabul görmektedir.

Charles 2 Tıp Fakültesi

1348 yılında kurulan Charles 2 Tıp Fakültesi,başkent Prag şehrinde yer almaktadır.Üniversitede tıp doktorluğu eğitiminin yanı sıra uzmanlık eğitimi programlarıda sunmaktadır.Üniversite 50 yıllık Pediatri Faklültesi kültürünü hala sürdürmektedir.1.000 yabancı öğrenci bu fakültede eğitim almaktadır.Öğrenciler Üniversitenin birinci yılından itibaren klinik ortamda staj görmektedirler.Eğitim süresi 1 yıl hazırlık ve 6 yıl lisans eğitim süresini kapsar.Üniversiteyi başarı ile bitiren öğrenciler MUDr. (Tıp Doktoru) ünvanı ile mezun olurlar.Öğrenciler Dünya'nın istediği ülkesinde çalışma imkanına sahiptirler.YÖK ve tüm Dünya akredite komiteleri tarafından tanınmaktadır.Üniversiteye kabul için İngilizce,Biyoloji ve Kimya seviye belirleme sınavı yapılır.Başarılı olan öğrenciler Üniversitenin birinci sınıfından eğitimlerine başlayabilirler.

Üniversiteye bağlı olan MOTOL eğitim ve araştırma hastanesi Avrupa'nın en büyük hastanelerinden biridir.Hastane ile ilgili olarak detaylı bilgiyi http://www.fnmotol.cz adresinden inceleyebilirsiniz.

Üniversitede Biyomedikal alanında doktora yapma imkanı mevcuttur.Eğitim süresi aktif eğitim almak isteyen öğrenciler için 3 yıl uzaktan eğitim almak isteyen öğrenciler için 5 yıldır.

Charles 3 Tıp Fakültesi


20. yüzyılın başlarında Vinohrady sağlık merkezi adıyla kurulan Charles 3 Tıp Fakültesi,başkent Prag şehrinde yer almaktadır.
1902 yılında 1.Franz Joseph tarafından Královské Vinohrady ve Žižkov bölge hastanesi olarak hizmete sunuldu ve Bohemia,Prag ve Çekoslovakya bölgesinin en önemli sağlık merkezi konumuna geldi.Fakülte 1953 yılından itibaren tıp eğitimi almak isteyen öğrencilere kapılarını açtı.Fakülte dünyaca ünlü pek çok bilim adamı tarafından kurulmuştur.Bunlardan bazıları Göz Profesörü Prof. Josef Janků, Akciğer ve Batın Cerrahisi Prof. Emerich Polák, Plastik Cerrahi Prof.Prof. František Burian, Kardiyoloji Prof. Vratislav Jonáš ve daha pek çok Dünyaca ünlü duayen bu fakültenin kuruluşunda önemli rol oynamışlardır.Fakülte ilk olarak Çekçe ve Almanca eğitim vermekteydi,daha sonra yanlızca Almanca eğitim olarak değiştirildi.Şu an Üniversitede ingilizce olarak eğitim verilmektedir.6 kattan oluşan yeni yapılan 2000 kişilik muhteşem bir öğrenci yurdunu bünyesinde barındırır.

Fakültede Nobel ödüllü profesörler eğitim vermektedirler bunlardan bazıları biyoloji dalında Prof. Zdeněk Neubauer endokrinoloji dalında Prof. Luboslav Stárka, nörofizyoloji dalında Prof. J. Eccles, psikiyatri dalında Prof. P. Grof fakültede eğitim vermektedirler.

Eğitim süresi 1 yıl hazırlık ve 6 yıl lisans eğitim süresini kapsar.Üniversiteyi başarı ile bitiren öğrenciler MUDr. (Tıp Doktoru) ünvanı ile mezun olurlar.Öğrenciler Dünya'nın istediği ülkesinde çalışma imkanına sahiptirler.YÖK ve tüm Dünya akredite komiteleri tarafından tanınmaktadır.Üniversiteye kabul için İngilizce,Biyoloji ve Kimya seviye belirleme sınavı yapılır.Başarılı olan öğrenciler Üniversitenin birinci sınıfından eğitimlerine başlayabilirler.

Pilsen Tıp Fakültesi

Fakülte 1945 yılında Pilsen şehrinde Charles Üniversitesinin bir fakültesi olarak kurulmuştur.Kuruluşundan bu yana 7000'e yakın doktor bu üniversiteden mezun olmuştur ve Çek Cumhuriyeti ve diğr ülkelerde görevlerini icra etmektedirler. Pilsen şehri başkent Prag'a 90 km ve Almanya sınırına 70 km mesafede bulunmaktadır.Üniversitede 6 yıllık Tıp eğitimi ve 5 yıllık Diş Hekimliği eğitimi imkanı sunulmaktadır.Tıp fakültesinde eğitim almak isteyen öğrenciler birinci sınıftan itibaren, Diş hekimliğinde eğitim almak isteyen öğrenciler ilk 2 yıllık teorik eğitimi tamamladıktan sonra hastanede stajlarına başlayacaklardır.Şehir ve üniversitede masraflar tıp eğitimi ve diş hekimliği eğitimi almak isteyen öğrenciler için yıllık konaklama, beslenme ve eğitim ücreti olarak yıllık 14.000 € - 15.000 € civarında tutmaktadır.

Eğitim süresi 1 yıl hazırlık,5 veya 6 yıl lisans eğitim süresini kapsar.Üniversiteyi başarı ile bitiren öğrenciler MUDr. (Tıp Doktoru) veya DentalDr. ünvanı ile mezun olurlar.Öğrenciler Dünya'nın istediği ülkesinde çalışma imkanına sahiptirler.YÖK ve tüm Dünya akredite komiteleri tarafından tanınmaktadır.Üniversiteye kabul için İngilizce,Biyoloji ve Kimya seviye belirleme sınavı yapılır.Başarılı olan öğrenciler Üniversitenin birinci sınıfından eğitimlerine başlayabilirler.

Hradec Králové Tıp Fakültesi

Hradec Králové Tıp fakültesi,25 Kasım 1945 yılında doğu Bohemia bölgesinin kurulan ilk Tıp Fakültesidir.Prag Charles Üniversitesinin bir parçasıdır.Hradec Králové şehri başkent Prag'a yaklaşık 100 km mesafede bulunmaktadır.Kuruluşundan bu yana Fakülte pek çok araştırma projesi ve yapmış olduğu Dünya çapında saygın yayınlarıyla Çek Cumhuriyetinin önde gelen tıp fakültelerinden birisi haline gelmiştir.Soğuk savaş döneminde Fakülte askeri Tıp akademisi olarak faaliyet göstermiş olup 1953 yılından itibaren sivil tıp fakültesi olarak Dünya'nın pek çok ülkesinden gelen yabancı öğrencilere ingilizce eğitim imkanı sunmaktadır.1.550 yataklı üniversite hastanesi ve 3500 personeli ile bölgenin en büyük üniversite hastanesine sahiptir.

Eğitim süresi 1 yıl hazırlık ve 6 yıl lisans eğitim süresini kapsar.Üniversiteyi başarı ile bitiren öğrenciler MUDr. (Tıp Doktoru) ünvanı ile mezun olurlar.Öğrenciler Dünya'nın istediği ülkesinde çalışma imkanına sahiptirler.YÖK ve tüm Dünya akredite komiteleri tarafından tanınmaktadır.Üniversiteye kabul için İngilizce,Biyoloji ve Kimya seviye belirleme sınavı yapılır.Başarılı olan öğrenciler Üniversitenin birinci sınıfından eğitimlerine başlayabilirler.

Fen Bilimleri Fakültesi

Fen Bilimleri fakültesi Prag Charles Üniversitesi'nin beşinci fakültesi olarak 1920 yılında kurulmuştur.Şu anda 29 bölüm,3 müze ve içerisinde öğrenci tesislerinin bulunduğu büyük bir botanik bahçesi mevcuttur.Fakülte örgütsel ve akademik olmak üzere biyolojik, coğrafi, jeolojik ve kimyasal olmak üzere dört bölüme ayrılmıştır.

Fen Fakültesi Charles Üniversitesi beşinci fakültesi olarak 1920 yılında kurulmuştur. Şu anda 29 bölüm, 3 müze ve Çalışma Bakanlığı ve bazı öğrencilerin tesislerin bulunduğu büyük bir Botanik Bahçesi var.

Günümüzde Fakülte akademik ve örgütsel dört bölüme ayrılmıştır: biyolojik, coğrafi, jeolojik ve kimyasal. Bu bölümlere ek olarak öğretim birkaç uzman öğretmenlik ve böyle Çevre Araştırmaları Enstitüsü gibi kurumlar da dahil olmak üzere disiplinler arası araştırma merkezleri bulunmaktadır.Fakültenin tüm bölümleri öğretim ve araştırma hem de aktiftir.

Fen Fakültesi'nin ana misyonu biyoloji, kimya, coğrafya, jeoloji ve diğer disiplinler arası alanlarda kaliteli uzmanlar yaratmaktır. Uzmanların bilim ve araştırma çabası, insan toplumunun gelişimi ile ilgili temel sorunları çözmeyi hedeflemektir. Öncelikli eğitim konularından bazıları insan sağlığı, ekosistemler ve biyosfer gelişimi fonksiyonu ve tahmini çalışması, ve yenilenebilir kaynakların kullanımına dayanan çevre dostu malzemelerin geliştirilmesi eğitimlerini alırlar.

Fen Fakültesi üç eğitim düzeyinde eğitim imkanı sunmaktadır.Bunlar lisans, yüksek lisans ve doktora programlarıdır. Tüm lisans ve yüksek lisans programlarının laboratuarlarında teorik eğitim ve pratik eğitimler sunulmaktadır.Bu bölümden mezun olan öğrenciler bilimsel ve araştırma enstitüleri, devlet, sanayi ve özel sektör için uzman olarak çalışabilirler. Fakülte'nin bölümlerinden mezun olan uzmanlar ortaöğretim okulları, liseler ve meslek okullarında eğitim verebilecek nitelikte ve yetkide uzmanlaşırlar.

Başlıca Programlar:

Biyoloji, Kimya, Biyokimya, Jeoloji, Coğrafya, Ekoloji ve Çevre Koruma, Sosyoloji, Demogoji eğitimleri sunulmaktadır.Lisans programı süresi 3 yıldır.Yüksek lisans programı süresi 2 yıldır.

Matematik ve Fizik Fakültesi

Fakülte yalnızca Çek dilinde eğitim imkanı sunmaktadır.Matematik, Fizik, Bilgisayar Bilimi ve Pedagojik formasyon eğitimleri sunulmaktadır.

Eğitim Bilimleri Fakültesi

Fakülte Charles Üniversitesinin 17 fakültesinden birisidir.Öncelikli amacı öğretmen yetiştirmek olan fakülte 3 yıllık eğitim sürecinde pedogoji eğitimi lisans eğitimi ile birlikte vermektedir.Pedagojik ve psikolojik disiplinle yetişen öğretmenler ingilizce eğitim veren Avrupa'nın ve Çek Cumhuriyetinin en saygın üniversitelerinden birisi olan Prag Charles Üniversitesi Eğitim Bilimleri fakültesinde çok kaliteli ve çok uygun ücretlerle eğitim alma imkanına sahiptirler.Fakülte tüm Avrupa birliği ve Dünya'da geçerli öğretmenlik diploması vermektedir.Fakültede lisans eğitimlerinin yanı sıra yüksek lisans eğitimi imkanıda sunulmaktadır.

Başlıca İngilizce Olarak Sunulan Lisans ve Yüksek Lisans Programları:

İngilizce Öğretmenliği, Müzik Öğretmenliği, Koro Şefliği Eğitimi, Müzikal Enstrüman Öğretmenliği,Rus dili Öğretmenliği.

Başlıca İngilizce ve Almanca Olarak Sunulan Doktora Programları:

Özel Eğitim, Felsefe, Matematik ve Pedagoji.

Sosyal Bilimler Fakültesi

1990 yılında Velvet rejminin değişmesinden sonra Charles Üniversitesinin en genç ikinci fakültesi olarak kurulmuştur.Fakülte eğitim ve araştırma alanında bölgenin en önemli fakültelerinden birisi haline gelmiştir.Ekonomi, Sosyoloji, Siyasal bilimler, Uluslararası İlişkiler, Medya ve İletişim, Yazarlık alanlarında eğitim programları sunmaktadır.İngilizce olarak Ekonomi ve Finans alanında Avrupada çok kaliteli eğitim veren fakülteler arasında ilk sırada bulunan fakültelerden birisidir. Fakülte Lisans eğitiminin yanı sıra yüksek lisans ve doktora programlarını ingilizce olarak yabancı öğrencilere sunmaktadır.


Başlıca yüksek lisans programları: Balkan,Avrupa ve Asya Çalışmaları, Avrupa Çalışmaları, Jeopolitika, Uluslararası Ekonomi ve Siyasal Bilimler, Uluslararası Güvenlik Çalışmaları, Finans ve Ekonomi, Tercümanlık alanlarında yüksek lisans eğitimi sunmaktadır.Eğitim süresi 2 yıldır.

Ayrıca;ekonomi alanında doktora eğitimi imkanı bulunmaktadır.

Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Fakültesi

Fakültenin geçmişi 1. dünya savaşı öncesine dayanır.Fakülte Tıp fakültesi bünyesinde kurulmuş olup 1930 yılında beden eğitimi ve spor bilimleri fakültesi adıyla tıp fakültesinden ayrılmıştır.1948 yılından itibaren fakülte eğitim bilimleri fakültesiyle birleşerek öğretmen eğitimi alanındada faaliyet göstermeye başlamıştır.Beden eğitimi, Fizyoterapi ve Spor Bilimlerinde Kendilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için çok ideal bir fakültedir.

Beden Eğitimi

Fakülte Lisans ve Yüksek Lisans olmak üzere eğitim vermektedir.Lisans programı 3 yıldır ve yüksek lisans süresi 2 yıldır.Öğrenciler Spor Uzmanlığı, Spor Koçluğu, Halk Sağlığı, Beden eğitimi öğretmenliği alanlarında uzmanlaşabilirler.

Fizyoterapi

Fakülte Lisans ve Yüksek Lisans olmak üzere eğitim vermektedir.Ayrıca uzmanlık alanlarıda mevcuttur.Lisans eğitimi süresi 3 yıldır. Öğrenciler programı tamamladıktan sonra fizyoterapist olarak çalışabilirler.

 

Üniversite, fakülteler ve bölümler ile ilgili detaylı bilgi için lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

 


TIP FAKÜLTESİ  

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag

 

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi-1

Fakülte Adı: Faculty of Medicine 

Mezun olunan Unvan: Doctor of Medicine ( MUDr.)

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık + 6 Yıl Lisans

Eğitim Ücreti:  Yıllık 360.000 CZK /€ 13,300

Başvuru Ücreti: 590 CZK

Başvuru Tarihi : 1 Ocak- 31 Mayıs 2017

Prag’da ki sınav Tarihi 16 Haziran 2017 (Bu bilgi veliye verilmeyecek)

Son Başvuru Tarihi : 31 Mayıs 

Kabul Şartları: İngilizce,  Biyoloji ,Kimya Fizik Giriş Sınavı (Yazılı-Sözlü)

Sınav Ücreti: 50 € 

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Pre-Medical Preparatory Programs)

Hazırlık Kursu: 6.180 €

Çekçe Hazırlık : 5140 £

Yurt Yurt: Var.Kiralar aylık 250- 400 € civarı

Ev kiraları : 400- 650 € civarı 

 

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag (+) 

 

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi-2

Fakülte Adı: Faculty of Medicine 

Mezun olunan Unvan: Doctor of Medicine ( MUDr.)

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık + 6 Yıl Lisans

Eğitim Ücreti:  310, 000 CZK /€ 11,500

Kabul Şartları: İngilizce,Kimya / Fizik (seçmeli) ve Biyoloji Giriş Sınavı (Yazılı-Sözlü) veya kendi ülkende SAT sınavı 

 ?Sınav Tarihi: Sınav 30 mayıs ta olacak- son basvuru tarihi: 30 Nisan- Sınav 10 Temmuz da olacak- son başvuru tarihi: 10 Haziran 

 

NOT: Giriş sınavı için kayıt parası yoktur. 

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Pre-Medical Preparatory Programs)

 

Hazırlık Kursu: 6.180 €

 

 Çekçe Hazırlık : 5140 £

 

Yurt : 190 €

 

Ev kiraları : 4,500- 12,000 CZK civarı

 

Sağlık Sigortası Ücreti: 295 € 

  

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag  

 

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi-3

 

Fakülte Adı: Faculty of Medicine

 

Mezun olunan Unvan: Doctor of Medicine ( MUDr.)

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık + 6 Yıl Lisans

 

Eğitim Ücreti: 330.000 CZK / Yıllık / € 12,200 

Kabul Şartları: İngilizce, ,Kimya, Matematik / Fizik arasında seçim yapabilirsiniz, ingilizce Sınavı (Yazılı-Sözlü) 

 

Kayıt  Ücreti: 590 CZK ( Son başvuru tarihi: 15 Mayıs)

Sınav Tarihi: Haziran-Temmuz arası 

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Pre-Medical Preparatory Programs)

Kurs Ücreti: 3.960 € (110.000 CZK) 

Yurt: Var.Kiralar aylık 250- 400 € civarı

 

Ev kiraları : 400- 650 € civarı 

 

Ücretler Third Faculty of Medicine için 28 Şubat 2017’ye kadar geçerlidir.

 

 

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag

 

Üniversitenin Adı: Charles üniversitesi / Faculty of Pilsen

 

Fakülte Adı: Faculty of Medicine

 

Mezun olunan Unvan: Doctor of Medicine ( MUDr.)

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık + 6 Yıl Lisans

Eğitim Ücreti: 260,000 CZK / Yıllık / € 9,600

Son Başvuru Tarihi: 19 Mayıs

Kabul Şartları: İngilizce, Biyoloji, Kimya/ Fizik seçmeli

 

Not: Eğer SAT, TOEFL; IELTS skorlarınız varsa giriş sınavı yapılmayacaktır.

 

Sınav Ücreti: 30-50  €

Sınav Tarihi: Haziran-Temmuz arası 

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Pre-Medical Preparatory Programs)

Kurs Ücreti: 6.180 € 

Yurt: Var.

 

 

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag (+) 

 

Üniversitenin Adı: Charles üniversitesi / Faculty of Hradec  Kralove

Fakülte Adı: Faculty of Medicine 

Mezun olunan Unvan: Doctor of Medicine ( MUDr.)

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık + 6 Yıl Lisans

Eğitim Ücreti: 310.000 CZK  / Yıllık / € 11 500

 

Son Başvuru: 5 Mayıs

Kabul Şartları: İngilizce, Biyoloji, Kimya/ Fizik (seçmeli)Giriş Sınavı ( Yazılı-Sözlü) ( son Başvuru: 16 Mauıs)

 

Sınav Ücreti: 30-50 €

Sınav Tarihi: Haziran-Temmuz arası 

Not: Eğer SAT, TOEFL; IELTS skorlarınız varsa giriş sınavı yapılmayacaktır. 

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Pre-Medical Preparatory Programs)

Kurs Ücreti: 6.180 € 

Yurt: Var.

 

 

DİŞÇİLİK FAKÜLTESİ 

 

 

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag          

 

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi-1

 

Fakülte Adı: Faculty of Dentistry 

Mezun olunan Unvan: Doctor of Dentistry ( Dent.Dr.)

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık + 6 Yıl Lisans

Eğitim Ücreti: 360.000 CZK Yıllık ( Peşin ) /€ 13,300 

Kabul Şartları: İngilizce,Kimya ve Biyoloji Giriş Sınavı

 

Sınav Ücreti: 50 €

 

 

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Pre-Medical Preparatory Programs)

Hazırlık Kurs Ücreti: 6180 €

 

Yurt: Var.

 

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag(+)                                     

 

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi-Faculty of Medicine in Pilsen

 

Fakülte Adı: Faculty of Dentistry

 

 

Mezun olunan Unvan: Doctor of Dentistry ( Dent.Dr.)

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık + 5 Yıl Lisans

Eğitim Ücreti: 320.000 CZK  / Yıllık ( Peşin ) / € 11,850  

Kabul Şartları: İngilizce,Kimya ve Biyoloji Giriş Sınavı

 

Sınav Ücreti: 50 € 

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Pre-Medical Preparatory Programs)

Kurs Ücreti: 6.180 € 

 

Yurt: Var. 

 

Ülke/ Şehir adı:Çek Cumhuriyeti/ Hradec Kralove

 

Üniversitenin Adı: Charles University

 

Fakülte Adı : Faculty of Medicine in Hradec Kralove 


 

Mezun olunan Unvan: Doctor of Dentistry ( Dent.Dr.)

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık + 5 Yıl Lisans

Eğitim Ücreti: 316.900 CZK  / Yıllık ( Peşin )  (900 CZK ortalama banka transfer ücreti +6.000 İdari Ücret dahil) /  

Kabul Şartları: İngilizce,Kimya ve Biyoloji Giriş Sınavı

Sınav Ücreti: 50 €

 

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag

 

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi- Faculty of Hradec Kralove

 

Fakülte Adı: Faculty of Dentistry

 

 

Mezun olunan Unvan: Doctor of Dentistry ( Dent.Dr.)

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık + 5 Yıl Lisans

Eğitim Ücreti: 346.000 CZK / Yıllık 2 taksit. ((900 CZK ortalama banka transfer ücreti +6.000 İdari Ücret dahil)

İlk taksit 31 Ekim, 2. Taksit 28 Şubat’a kadar ödeme yapılmalıdır.

Kabul Şartları: İngilizce,Kimya ve Biyoloji Giriş Sınavı

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Pre-Medical Preparatory Programs)

Kurs Ücreti: 6.180 €

Yurt: Var. 

ECZACILIK FAKÜLTESİ  

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag

 

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi-1

Fakülte Adı: Faculty of Pharmacy 

Mezun olunan Unvan: Doctor of Pharmacy ( PharmDr.)

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık + 5 Yıl Lisans

Eğitim Ücreti: 6.650 € / Yıllık ( Peşin )

Son Başvuru Tarihi : 1 Eylül

Kabul Şartları: İngilizce,Kimya ve Biyoloji Giriş Sınavı

 

Sınav Ücreti: 50 € 

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Preparatory Programs)(Okulun hiç İngilizcesi olmayanlar için İngilizce Hazırlık prg yok.Bölüm hazırlık programı var.)

Kurs ücreti: 6.180 €

Yurt: Var. 

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag(+)                                      

 

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi- Faculty of Hradec Kralove

 

Fakülte Adı: Faculty of Pharmacy 

Mezun olunan Unvan: Doctor of Pharmacy ( PharmDr.)

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık + 5 Yıl Lisans

Eğitim Ücreti: 180.000 CZK / Yıllık

Son Başvuru Tarihi :1 Eylül

 

Kabul Şartları: İngilizce,Kimya ve Biyoloji Giriş Sınavı 

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Pre-Medical Preparatory Programs)

Kurs Ücreti: 6.180 € 

Yurt: Var.Yatak başı:150 € aylık

Yiyecek: 120 €

Yüksek Lisans : 180.000 CZK

 

 

BİLGİSAYAR BİLİMLERİ

 

 

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag

 

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi-1

 

Fakülte Adı: Faculty of Mathematics and Physics (General Computer Science)

 

 

Mezun olunan Unvan: Lisans

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık + 3 Yıl Lisans

Eğitim Ücreti:  140.000 CZK / Yıllık ( Peşin )

Başvuru Ücreti :20 €

Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat 2017 (Kış dönemi için)

 

                                   31 Mayıs 2017 Bahar dönemi için)

Kabul Şartları: İngilizce Giriş Sınavı

 

Sınav Ücreti: 50 €

 

Sınav Tarihi: 10 Temmuz / 11 Eylül 

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Preparatory Programs)(Okulun hiç İngilizcesi olmayanlar için İngilizce Hazırlık prg yok.Bölüm hazırlık programı var.)

Kurs ücreti: 6.180 €

 

Kurs Başvuru Tarihi: 09 Mayıs  / 09 Temmuz -

Yurt: Var.

 

Enson Başvuru Tarihi: 17 Mayıs

Yüksek Lisans: 3.000 € (2 yıl)

Başvuru Tarihi: 30 Mayıs  

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag

 

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi

 

Fakülte Adı: Faculty of  Education

 

Bölüm adı : English Language  oriented at Education  

Mezun olunan Unvan: Lisans

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık + 3 Yıl Lisans

Eğitim Ücreti: 108. 000KC ?

 

Giriş Sınavı: İngilizce ( 4 bölümden olusuyor: Grammar- multiple choice, grammar- lexical test, lexical test- multiple choice, reading and comprehension test 

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Preparatory Programs)(Okulun hiç İngilizcesi olmayanlar için İngilizce Hazırlık prg yok.Bölüm hazırlık programı var.)

Kurs ücreti: 6.180 €

NOT: For more information pls. contact Ivana Jancovicova at ivana.jancovicova@pedf.cuni.cz

Yurt: Var. 

SOSYAL VE BEŞERİ BİLİMLER (+) 

Çek Cumhuriyetindr öğrenim görmek için vize almak zorunda olan öğrenciler için erken başvuru yapmaları şiddetle tavsiye edilir. 

2017/18 yılı için erken dönem son başvuru tarihi: 28 Şubat 2017 dir.

Başvuru Ücreti: 590 €

Dil Yeterlilik belgesi (en az B2 seviyesinde) ve lisede matematiksel yeteneklerinin yüksek olduğuna dair belge gerekli.

 

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag

 

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi

 

Fakülte Adı: Faculty of  Social Sciences

 

Bölüm Adı: Economics and Finance

 

Mezun olunan Unvan: Lisans 

Eğitim dili: İngilizce 

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık +3 Yıl Lisans (Tezli)

Eğitim Ücreti: 6.000 € / Yıllık ( Peşin )

Kabul Şartları: İngilizce

 

Sınav Ücreti: 50 €

 

Başvuru şekli : Online 

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Preparatory Programs)(Okulun hiç İngilizcesi olmayanlar için İngilizce Hazırlık prg yok.Bölüm hazırlık programı var.)

Kurs ücreti: 6.180 €

 

NOT: Giriş sıanvı olmayacaktır. Kayıtlar yönetim tarafından karar verilecektir.

Yurt: Var.

 

 

FİZYOTERAPİ

 

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag

 

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi

 

Fakülte Adı: Faculty of physical education and sport

Bölüm ad: Physiotherapy 

Mezun olunan Unvan: Lisans 

Eğitim dili: İngilizce 

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık + 3 Yıl Lisans

Eğitim Ücreti: 220.000 CZK / Yıllık ( Peşin )

Son Başvuru: 31 Mayıs

Kabul Şartları: İngilizce,Kimya ve Biyoloji Giriş Sınavı

 

Sınav Ücreti: 50 € 

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Pre-Medical Preparatory Programs)

Kurs Ücreti: 6.180 € 

Yurt: Var. 

 

PhD (Doktora) Çalışmaları : 200.000 CZK / Yıllık

  

Matematik ve Bilgisayar

 

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag

 

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi/Prag

 

Fakülte Adı: Faculty of Mathematics and Physics

 

Blölüm Adı: Matematik ve Bilgisayar

 

 

 

Mezun olunan Unvan: Lisans

 

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık +4 Yıl Lisans

Eğitim Ücreti: 5100 / Yıllık ( Peşin Lisans ve Yüksek Lisans Ücretleri aynı

Başvuru Ücreti : 20 € (her başvuru için ayrı ayrı ödeme yapılacaktır)

 

Sınav Ücreti: 50 €

Son Başvuru Tarihi: 31 Mayıs 2017 Lisans ve Yüksek Lisans Bahar Dönemi için

Kabul Şartları: İngilizce,Kimya ve Biyoloji Giriş Sınavı (TOEFL:550, IELTS: 6,5 ACT,SAT/ İngilizce)

Lisans için Giriş Sınavı Tarihi : 14 Haziran 2017 (İsteğe bağlı)

Yüksek Lisans için Giriş Sınavı Tarihi : 7 Haziran 2017 2017 (İsteğe bağlı)

 

 

 

NOT: Önemli bir nedenle sınava giremediğiniz durumda Alternatif Sınav Tarihi: 26 Haziran 2017

 

Son Başvuru Tarihi : 28 Şubat 2017 (Lisans ve Yüksek Lisans Kış Dönemi için)

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Pre-Medical Preparatory Programs)

 

Kurs Ücreti: 6.180 € 

 

Doktora Eğitim Ücreti: 150.000 CZK

  

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag-------------

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi

Fakülte Adı: Faculty of Physiotherapy

 

Mezun olunan Unvan: Lisans

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık +4 Yıl Lisans

Eğitim Ücreti: 140.000 CZK / Yıllık ( Peşin ) Lisans ve Yüksek Lisans Ücretleri aynı

Doktora Eğitim Ücreti: 150.000 CZK

Başvuru Ücreti : 20 €/ herbaşvuru için ayrı ayrı ödeme yapılacaktır.

 

Kabul Şartları: İngilizce,Kimya ve Biyoloji Giriş Sınavı

Sınav Ücreti: 50 €

 

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Pre-Medical Preparatory Programs)

Kurs Ücreti:  6.180 €

Yurt: Var.

 

 

BEŞERİ BİLİMLER

 

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag

 

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi

 

Fakülte Adı: Faculty of Humanities (UYGARLIK TARİHİ)Felsefe-Tarih-Kültür-Sosyal Antrepoloji)

 

Bölüm Adı: Liberal Arts and Humanities (Temel Bilimler ve Uygarlık Tarihi)

 

Mezun olunan Unvan: Lisans

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık + 3 Yıl Lisans

Eğitim Ücreti: 2000 €  / Yıllık ( Peşin ) 

Kabul Şartları: İngilizce Giriş Sınavı

 

Giriş Sınav Tarihi : 29 Masyıs 2017 Saat: 8.30 

 

Sınav Ücreti: 50 €

Son başvuru Tarihi: 31 Mart 2017 

 

Sınav Tarihi: 10 Temmuz / 11 Eylül 

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Preparatory Programs)(Okulun hiç İngilizcesi olmayanlar için İngilizce Hazırlık prg yok.Bölüm hazırlık programı var.)

Kurs ücreti: 6.180 €

 

Kurs Başvuru Tarihi: 09 Mayıs  / 09 Temmuz

Yurt: Var. 

 

Yüksek Lisans: 2 yıl  

 

SAHNE SANATLARI  

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag          

 

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi

 

Fakülte Adı: Faculty of Education

 

Bölüm adı: Music Oriented at Education 

Mezun olunan Unvan: Lisans

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık + 3 Yıl Lisans

Eğitim Ücreti:  108.000 KC

 

Son başvuru: Haziran                        

 

Kabul Şartları: İngilizce Giriş Sınavı

 

Sınav Ücreti: 50 €

 

Sınav Tarihi: 10 Temmuz / 11 Eylül 

 

Giriş sınavı: şarkı söyleme – 10 puan, müzisyenlik- 20 puan, enstruman – 10 puan,   

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Preparatory Programs)(Okulun hiç İngilizcesi olmayanlar için İngilizce Hazırlık prg yok.Bölüm hazırlık programı var.)

Kurs ücreti: 6.180 €

 

NOT: hazırlık kursu yok önceden danışmanla konusulmalı 

 

Kurs Başvuru Tarihi: 30 Haziran

Yurt: Var. 

Yüksek Lisans: 6.500 € (2 yıl)

 

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLİĞİ  

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag

 

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi

 

Bölümün Adı: Faculty of Physical Education and Sport

 

Mezun olunan Unvan: Lisans 

Eğitim dili: İngilizce 

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık + 3 Yıl Lisans

Eğitim Ücreti: 160.000 Kč / Yıllık ( Peşin )

 

Son Başvuru Tarihi: 31 Mayıs  

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Preparatory Programs)(Okulun hiç İngilizcesi olmayanlar için İngilizce Hazırlık prg yok.Bölüm hazırlık programı var.)

Kurs ücreti: 6.180 €

Yurt: Var. 

Kabul koşulları:  Başvuru Sahibi, bir Başvuru Formu ve Motivasyon Mektubu göndermekle yükümlüdür: a / a spor doktorunun onayı, B / Lisans eğitimi programı için - yükseköğretim Kanunu'nun gerektirdiği eğitim geçmişinin bir sertifikası (örn., Ulusal bir ikincil Başvuru sahibinin İngilizce dil becerilerini ispatlayan uluslararası onaylı sertifika (lar), okuldan ayrılan sınav belgesini veya 'nostrififikasyon' (Çek Cumhuriyeti'nin orta öğretimin tanınması), c / özgeçmiş ve çalışma önerisi mektubu. 

NOT:  Beden Eğitimi ve Spor için başvuranlar, yüzme, jimnastik, spor oyunları ve atletizm ile muhtemelen buz pateni ve kayak alanlarında temel becerilere sahip olmak zorundadırlar.

 

 

 

MÜZİK EĞİTİMi ÖĞRETMENLİĞİ

 

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag 

 

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi

 

Bölümün Adı: Faculty of Music Oriented at Education

 

Mezun olunan Unvan: Lisans 

Eğitim dili: İngilizce 

 

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık + 3 Yıl Lisans ( 2017 Ekim Eğitime başlama tarihi)

Eğitim Ücreti: 6.650 € / Yıllık ( Peşin ) 

Kabul Şartları: İngilizce and Muzik Sınavı

 

Sınav Ücreti: 50 € 

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Preparatory Programs)(Okulun hiç İngilizcesi olmayanlar için İngilizce Hazırlık prg yok.Bölüm hazırlık programı var.)

Kurs ücreti: 6.180 €  

 

Yurt: Var. 

 

 

MÜZİK ALETLERİ EĞİTİMİ  

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag 

 

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi

 

Bölümün Adı: Faculty of Musical Instrument  Oriented at Education

 

Mezun olunan Unvan: Lisans

Eğitim dili: İngilizce 

 

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık + 3 Yıl Lisans (2017 Ekim Eğitime başlama tarihi)

Eğitim Ücreti:  108 000 Kč / Yıllık 

Kabul Şartları: İngilizce and Muzik Sınavı (Piyano ve Keman

 

Sınav Ücreti: 50 € 

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Preparatory Programs) (Okulun hiç İngilizcesi olmayanlar için İngilizce Hazırlık prg yok.Bölüm hazırlık programı var.)

Kurs ücreti: 6.180 €  

Yurt: Var.

 

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag 

 

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi

 

Bölümün Adı: Faculty of Russian Language Oriented at Education

 

Mezun olunan Unvan: Lisans 

Eğitim dili: İngilizce 

Eğitim Süresi: 1 Yıl Hazırlık + 3 Yıl Lisans

Eğitim Ücreti: 6.500 € / Yıllık ( Peşin )

Son Başvuru Tarihi : 30 Haziran 

Kabul Şartları: İngilizce and Müzik Sınavı

 

Sınav Ücreti: 50 € 

Hazırlık Kursu: 10 Ay (Preparatory Programs) (Preparatory Programs)(Okulun hiç İngilizcesi olmayanlar için İngilizce Hazırlık prg yok.Bölüm hazırlık programı var.)

Kurs ücreti: 6.180 €  

Yurt: Var.

 

 

EKONOMİ-FİNANS(+)admissions@fsv.cuni.cz adresine sınav tarihi ile ilgili mail atıldı 

 

Yüksek Lisans 

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ  

 

Ülke/Şehir: Çek Cumhuriyeti/Prag

 

 

 

Üniversitenin Adı: Charles Üniversitesi

 

Fakülte Adı: Faculty of  Education- Department of English Language and Literature

Mezun olunan Unvan: Master 

Eğitim dili: İngilizce 

Eğitim Süresi:  2 Yıl Lisans

Eğitim Ücreti: 110.000 CZK / Yıllık

Kabul Şartları: İngilizce

 

Sınav Ücreti: 50 € 

Giriş Sınavı Şartları: 1. Bölüm: yazılı test ( 50 puan değerinde 90 dakika), 2. Bölüm sözlü mülakat

NOT: Giriş sınavı için dil yeterlilik sertifikası gerekmiyor.

 

Son Başvuru Tarihi: 31 Mart

Yurt: Var. 

 

 

Doktora (PhD) Programı

 

Son Başvuru Tarihi: 30 Nisan

Giriş Sınavı Tarihi: 22 /23 Haziran

 

Önemli bir nedenle sınava giremediğiniz durumda Alternatif Sınav Tarihi: 30 Haziran

Kayıt için Depozit Ödeme Tarihi: Haziran

 

MALTA DİL OKULLARI.

EC DİL OKULU     CLUBCLASS LINGUATIME   NSTS   LINK SCHOOL   CHAMBER COLLEGE